Jak propojit dům a zahradu v jeden celek

Bujné a během vegetace proměnlivé skupiny dřevin, květin a pnoucích rostlin vytvoří přirozený rámec strohým liniím staveb. Jen musíte vědět, kde které použít. 

Městská zahrada pro rodinu s dětmi

Pokryjte zdi popínavými rostlinami

Začněte od fasády. Popínavými rostlinami můžete zakrýt venkovní stěny bez oken. Krásně působí například popínavé hortenzie, pnoucí růže a plamének na konstrukcích pro popínavky. Zdivo můžete nechat zmizet také pod živou tapetou ze stálezeleného břečťanu nebo přísavníku. Šedou betonovou zeď v nepříznivých podmínkách města dobře zakryje i plevelná opletka obecná. A vítanou změnou mohou být jednoleté popínavé rostliny, jako thunbergie, chmel, vilec, kvamoklit nebo povijnice. Pozor ale, omítka stěny musí být pevná a bez trhlin.

Tichá zahrada uprostřed Vinohrad

Terasa spojuje dům se zahradou

Přechod mezi domem a zahradou ještě víc zmírní terasa nebo odpočívadlo v přímé blízkosti domu. Odpočívadlo musí být dostatečně veliké, aby poskytlo přiměřeně velký prostor pro vaši rodinu, hosty i květiny v nádobách. Tady si při odpočinku nejlépe vychutnáte pohled na květinové záhony a malebné dřeviny. Nejblíže k domu si vysaďte vonné bylinky, rostliny v oblíbených barvách a zajímavé keříky.  

Schody a cesty na zahradě

Důležitou vazbou mezi domem a zahradou jsou také schody a cesty. Několika stupni překonáte strmý svah, a navíc nabídnete pohled na zajímavou partii zahrady. Klíčová místa na zahradě nezapomeňte propojit pohodlnými a bezpečnými pěšinami.

Mlatové pěšiny jsou trendy. Jak na ně?

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada