REKLAMA
REKLAMA

Připravte si bezinkovou limonádu

REKLAMA

Nepropásněte kvetení černého bezu. Květy můžete  obalit v těstíčku a osmažit, připravit z nich ovocnou kaši nebo čaj... Počátkem léta se ale nejvíc hodí domácí bezinková limonáda. Recept je jednoduchý, zvládnou ho i děti.

Jak přesně postupovat

Připravte si 3 l vody, 15 květů bezinek, 8 lžic třtinového cukru, příp. špetku sušeného droždí, ale nemusí být. Květy naskládejte do velké sklenice od okurek, jejíž hrdlo následně zakryjte ubrouskem nebo plátýnkem a zajistěte gumičkou. Květy nechte 24 hodin luhouvat při běžné pokojové teplotě. Druhý den vodu z květů opatrně sceďte přes síto a do výluhu přidejte podle chuti třtinový cukr.

Kniha Tradinář
Info ikona

Tento a mnoho další receptů a tipů najdete v Tradináři, knize objasňující lidové svátky, zvyky a tradice, které se promítají i do současného života rodin s dětmi. Najdete v ní také návody na společné tvoření, hraní i zpracování sezonní sklizně - vše v souladu s přirozeným rytmem roku. Foto: Smart Press

Pokud chcete sycenou limonádu s bublinkami, přidejte do nápoje na špičku lžičky sušeného droždí a nechte 24 hodin kvasit v uzavřené nádobě (nejlépe v PET láhvi, uzávěr ale nedotahujte)  opět při pokojové teplotě. Nakonec limonádu vychlaďte a podávejte.

Zdroj: Tradinář, Smart Press

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA