Jak si vytvořit „home office“ na zahradě

Čím se kancelář na zahradě liší od té běžné? Hlavně tím, že jí chybějí zdi, a je nutné počítat s tím, že začne foukat vítr nebo si vedle budou hrát děti (a ty neumějí být potichu). Ideální je proto chráněné místo, na kterém budete mít soukromí, a které vás bude při práci zároveň inspirovat. Málokdo má ale zahradu tak rozlehlou, aby se v ní takové zákoutí našlo. Každému se také dobře pracuje v jiném prostředí. Co s tím?

Plot z větví může poslouřit drobným živočichům jako zázemí a útočiště

Základem venkovní kanceláře je stabilní stůl 

Co byste si ve své garden office měli určitě dopřát je neviklající se stůl. Zní to banálně, ale je potřeba to zohlednit při zpevňování plochna zahradní kancelář byste zkrátka měli myslet už od podlahy. Na hrubě sekanou dlažbu s výrazným reliéfem lehký kovový stůl nepostavíte, sem můžete dát jen opravdu masivní nábytek, který ale budete v případě potřeby těžko přesouvat.

K pravidelné práci se nehodí jako zpevněná plocha ani trávník, který se po vydatném dešti může změnit v nepříjemně podmáčený koberec. Příjemně zabydlet a zútulnit dokážou kancelář po širým nebem naopak měkčí materiály, jako jsou mlat nebo dřevěné molo.

Jak vytvořit pěšiny z přírodního kamene vysypané kačírkem

K práci na notebooku potřebujete stín 

Další podmínkou pro pohodlnou práci ve venkovní kanceláři je stín. Vy se možná rádi sluníte, ale na poledním sluncem ozářené obrazovce notebooku nic neuvidíte. Potřebné množství zastínění vám však snadno dostín, který se přirozeně přesouvá vaší zahradou, např. od koruny blízkého stromu. V horkých letních dnech je strom navíc tou nejlepší klimatizační jednotkou vaší zahradní pracovny. 

Elektrická zásuvka a pěkný výhled jako bonus 

Pokud si chcete ve své garden office dopřát opravdové pohodlí, myslete při rozvodech vody po zahradě také na rozvod elektřiny. Stejně jako se doporučuje vytvořit si na zahradě vícero odběrných míst pro vodu, v zahradní kanceláři oceníte sloupek s krytou elektrickou zásuvkou. Pocit útulnosti pak místu dodá venkovní stojací lampa doplněná třeba odolným venkovním kobercem. 

A nakonec to nejdůležitější – zahradní kancelář si dopřejte na místě, kde je vám opravdu dobře a odkud vás těší pozorovat svět kolem sebe. Ať už to bude výhled do krajiny, na dům, zahradu nebo spokojeně si hrající potomky. Takhle budete během práce zároveň i relaxovat a po práci se nebudete cítit unaveně.

Prohlédněte si dům, kde odpočívali Genesis, Queen nebo Police

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada