Co vysadit v zimě ke dveřím a na terasu

Z nabídky atraktivních rostlin, kterým nevadí mráz, vybírejte druhy ozdobené barevnými plody. Veselí a barvu může vnést na terasu i okrasná zelenina a jemná zákoutí vykouzlíte s pomocí okrasných trav. 

Krásnoplodka oslní zářivě barevnými plody

Květy zastoupí v zimě mrazuvzdorné plody

Vhodné jsou stálezelené rostliny, které jsou mrazuvzdorné, malé, pomalu rostou a k tomu nabízejí „přidanou hodnotu“. Třeba jako skimie japonská (Skimmia japonica), stálezelený listnatý keřík nápadný díky červeným kulovitým plodům, stejně jako libavka polehlá (Gaultheria procumbens) nebo běloplodá pernétye zašpičatělá (Pernettya mucronata).

Vstup ozdobí okrasná kapusta a bylinky 

Velké oblibě se těší také okrasná kapusta v různých podobách. Její dekorativní listy vnesou do osázení barvu – a ty červené se plně vybarví, teprve až když se venku ochladí. Nabízí se také kombinace s mrazuvzdornými bylinkami, jako je například tymián nebo mateřídouška, v jednotlivých nádobách naaranžovaných vedle sebe. 

Terasu změkčí linie okrasných trav 

Jako doplněk jsou vhodné měkké struktury okrasných trav, jimž to nejvíc sluší, když je pokryje jinovatka. Do nádoby jsou vhodné ostřice (Carex), například odrůda ’Frosted Curls’, nebo drobný dochan (Pennisetum)Hameln’.

Podle čeho si správně vybrat okrasné trávy

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada