Zahradní tipy z britské královské rodiny: co doporučuje vévodkyně Kate nebo nový král Charles III.?

Připravili jsme pro vás zahradní tipy, o které se členové britské královské rodiny nebo jejich zahradníci s veřejností podělili.

Učený z nebe nespadl. Kupte si o zahradě knihu

Vévoda William prozradil, jak se ho jeho žena Kate snažila přivést k zahradničení, aby tento koníček mohl sdílet se svým otcem. Jelikož však o zahradničení nic neví, chystala se mu o něm koupit knihu. Cos z to plyne? Žádný učený z nebe nespadl a ani anglická modrá krev z vás zahradníka neudělá. 

Královnin zahradník radí, jak zatočit s plevelem

Hlavní zahradník v Buckinghamském paláci vysvětlil, že přidání mulče do květinových záhonů zabrání plevelům v růstu a pro zastíněné zahrady doporučil živý mulč v podobě kakostů nebo břečťanu.

Sázejte stromy s dětmi, aby rostly spolu s nimi

Král Charles III. miluje zahradničení s princem Georgem. Vysadili spolu několik stromů, aby pokaždé, když na zahradu přijde, viděl, jak rostou s ním. Jeho doporučení zní, že pokud chcete, aby si děti k zahradě vytvořily pěkný vztah, měli byste se na její návrh dívat jejich očima. Dobrým nápadem je podle něj třeba zahradní bludiště

Vysaďte si čemeřice jako princezna Anna

Oblíbenou rostlinou princezny Anny je čemeřice. Nejenže začíná brzy kvést a její květy zdobí zahradu od zimy do jara, kdy nic jiného nekvete, ale dokáže kvést i dva měsíce v kuse a je dostupná v různých varietách. Mnoho čemeřic je navíc stálezelených.

Proměňte zahradu v místo pro celou rodinu

Vévodkyně Kate se snaží přimět lidi, aby trávili více času ve svých zahradách a jde jim sama příkladem. Jelikož v dětství strávila hodně času venku a v zahradě, je šťastná, že tyto zážitky může dnes sdílet se svými třemi dětmi. Razí proto myšlenku proměnit zahradu v kouzelné místo, které bude přitažlivé pro celou rodinu.

Pěstujte čerstvou zeleninu jako princ Philip

Zesnulý princ Philip zvolil praktičtější pohled na zahradu a vydal se cestou pěstování zeleniny. V královnině letním útočišti, zámku Balmoral, nechal vytvořit kuchyňskou zahradu a zeleninové záhony. Vypěstujte si i vy vlastní čerstvé potraviny, ať je máte kdykoli po ruce. 

Vyberte do zahrady barvy, které ji prozáří

Král Charles III. zahradničení miluje a svou zahradu zná skrz naskrz. K tomu, aby zahrada vypadala pěkně, je podle něj zapotřebí dobrý výběr jasných barev. Sám má rád zářivé barvy a podle mnohých pro ně má i cit. 

Zdroj: www.hallomagazine.com

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada