REKLAMA
REKLAMA

Jak přivábit motýly do zahrady

REKLAMA
REKLAMA

Třepotavý motýlí let z jedné rostliny na druhou není bezúčelný. Motýli stále hledají rostliny, na něž by mohli naklást svá vajíčka a na nichž by se vylíhlé housenky mohly přiživit. Ke svému pohybu však potřebují dostatek energie v podobě nektaru, který čerpají z navštívených květů. Chcete-li se tedy těšit z častých motýlích návštěv – vysaďte si na zahradě nektarodárné rostliny, které motýli milují. Inspirovat se můžete v naší fotogalerii. Platí přitom, že čím pestřejší bude vaše nabídka během sezony, tím rozmanitější motýli k vám přiletí. Někdy dokonce stačí nesekat tak často trávu nebo nelikvidovat kopřivy v rohu zahrady.

Nad škodami zkuste mávnout rukou

S návštěvou motýlů ale souvisí i škody způsobené žírem jejich housenek. U užitkových rostlin poslouží jako příklad bělásci na salátu, u okrasných třeba babočka bodláková na smilu. Pěstované plodiny je ale možné chránit například vhodnou sítí a u okrasných druhů nezpůsobí motýli obvykle větší poškození. Pokud opravdu chcete přivábit motýly na zahradu, je nutné se s některými škodami smířit. 

Druhým omezením v zahradě určené pro motýly je minimální používání insekticidů v době květu okrasných, ale i některých plevelných rostlin – pro motýly by mohly být smrtelné.

REKLAMA
REKLAMA

 

Predplatne

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA