Zahrady organizované podle znamení zvěrokruhu: Jaká zahrada se k vám nejvíce hodí?

Beran

Berani jsou velcí snílci a rádi zkoušejí nové věci, proto je obdělávání vlastní zahrady bude bavit. Hodí se k nim nejlépe barevné a nápadné květiny, jako jsou jiřiny, pelargonie a lilie. Dlouho u ničeho nevydrží, proto preferují spíše menší okrasnou zahradu s větší travnatou plochou.

 

Býk

Býci patří mezi typické zahrádkáře, jejich zahrada musí být v harmonii. Jejich zahrádky budou vždy vzorně obdělané, čisté a vypleněné. Užijí si především pěstování ovoce a zeleniny a když už sáhnou po nějaké té rostlině, tak dávají přednost červené a růžové barvě.

 

Blíženec

Blíženci více tíhnou k takové zahradě, která nevyžaduje mnoho práce a péče. Dávají přednost barevným a voňavým květinám, jako jsou sedmikrásky, azalky nebo levandule, ty jsou pro ně to pravé.

 

Rak

Raci patří mezi pravé romantiky, proto je pro ně zahrada spíše kouzelné romantické místo plné růží a jasmínů. Práce jim není cizí a dokáží zde trávit hodiny. Nějaké to posezení na lavičce s výhledem na zahradu jim bude přinášet radost.

Lev

Lvi se rádi předvádí a podle toho si vytvoří i svou zahradu. K tomuto znamení sedí nejvíce pestrobarevné květiny a keře, lilie nebo slunečnice. Bude to místo, kde rádi pozvou své přátele na grilování nebo oslavu.

 

Panna

Panny jsou organizované, pracovité a jemné. Mají snahu dát vše do pořádku a přikládají důležitost pečlivé práci. Klasické skalky nebo sukulenty jsou pro ně ideální. Jejich zahrada působí spíše jako oáza klidu.

 

Váhy

Pro Váhy je nejlepší malá soukromá zahrada s pohodlným posezením, s květinami rozmanitých barev a tvarů. Stejně jako Býci si velmi užívají práci na zahradě a mají k přírodě velmi blízký vztah. Moc rádi pěstují muškáty.

 

Štír

Štíři mají rádi spíše praktickou zahradu, kde uloží všechno náčiní. Po odvedené práci se rádi kochají nad svou odvedenou prací v příjemném posezení. Dávají přednost rostlinám bez květů, prostě mají v oblibě zelenou barvu.

Střelec

Střelci mají rádi odpočinek a u nějakého zahradničení dlouho nevydrží. Pro ně zahrada představuje klid. Naopak kdyby měli náladu a chuť pěstování tulipánů a hortenzií jsou pro tyto nápadité volnomyšlenkáře jako stvořené.

 

Kozoroh

Kozorozi si na moderní a krásně uspořádanou zahradu příliš nepotrpí. Největší radost jim přináší pěstování ovoce a zeleniny. Vypěstují si raději doma v květináči fialky a venku budou zběsile sázet jednu plodinu za druhou ve skleníku.

 

Vodnář

Vodnáři jsou kreativní a voda je jejich živlem, a proto se v jejich zahradách vyskytují jezírka nebo vodní plochy s lekníny. Velmi rádi také pěstují jahody a maliny, což krásně doplní jejich nádhernou zahradu.

 

Ryby

Ryby patří mezi jemná a citlivá znamení a přesně takto bude působit jejich zahrada. Jsou pro ně ideální tulipány a bílé lilie. Nadšeně budou také pěstovat různé plodiny nebo si na zahradu dají malou fontánku.

Zdroj: homify, almanac

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada