Mistři zahrad: rozkvetlá střešní terasa uprostřed města

„Jsem ráda, že jsme v našem pořadu Mistři zahrad dostali možnost měnit a zkrášlovat nejen zahrady, ale i například tuto střešní terasu přímo v centru Prahy. Při této práci nás potkalo několik nepříjemností, s kterými jsme se museli rychle vypořádat. Například se nám zasekla vysokozdvižná plošina i se zahradníkem, který nahoru vyvážel velké stromy. Poměrně rychle se nám ale podařilo ho zachránit,“ vzpomíná dnes už s úsměvem zahradní designérka Dana Makrlíková a pokračuje: „Nakonec všechno dobře dopadlo a podařilo se nám vytvořit nádhernou zelenou oázu s mnoha druhy rostlin a s příjemným posezením v soukromí.“ 

Prohlížejte a nahrávejte fotky zahrad a parků do ZahrAppky

Několik zákoutí k sezení na terase 

Celá střešní terasa byla koncipována tak, aby na ní mohlo vzniknout několik zákoutí pro sezení a příjemný odpočinek, což se také povedlo.

Velké truhlíky pro velké stromy

Speciálně pro tuto terasu byly na míru vytvořeny velké truhlíky, do kterých se vejde obrovské množství zeminy. Díky tomu bylo možné na terasu zasadit velké stromy, které v létě vytvoří osvěžující stín a také skryjí terasu před okolním světem. Majitelé tak mají požadované soukromí a klid.

Stromy na terase doplňují trvalky

Soukromí vytvoří nejen vysoké stromy, ale také bobkovišně a různé druhy hortenzií, které byly vysazeny do dlouhých truhlíků podél zábradlí. Všechny stromy, jako ambroně a javory, byly rovněž podsazeny různými trvalkami a trávami, které zajistí přes celé léto záplavu květů

Všem rostlinám, kterým bude při letních parných dnech v nádobách extrémně vysychat půda, dopravuje dostatek vláhy zavlažovací systém.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada