Vánoční stromek v květináči: pořiďte si domů kousek živé přírody. Pokud pro něj nemáte místo, můžete si ho na svátky jen pronajmout

Během ledna se u popelnic hromadí řezané vánoční stromky, které v lepším případě zpestří jídelníček zvířatům v zoologické zahradě, v horším putují rovnou do spalovny. Nemusí tomu tak ale být.  

Jak si pronajmout vánoční stromeček

Pronájem živého stromku v květináči je snadný. Stačí si na internetu najít firmu, která se jejich půjčováním zabývá, vybrat si z nabídky stromek, který se vám líbí, a objednat si ho. Po zaplacení „nájemného“ (půjčovného) máte stromek zarezervovaný. Před Vánoci se s vámi zástupce firmy spojí a domluví se na termínu jeho doručení. Se stromkem obdržíte zároveň instrukce, jak o něj během Vánoc pečovat, aby je zvládnul v co nejlepším stavu. Po Vánocích si firma stromeček odveze a příští rok udělá radost zase někomu jinému. 

Pořiďte si vánoční stromek s budoucností

Možností je i výhodné pořízení „vánočního stromku s budoucností“. V tomto případě si opět na internetu najděte společnost, která takovéto stromky v květináči nabízí – obvykle jde o lesníky. Stromek vypěstovaný v lesní školce si můžete levně zakoupit a spolu s ním získáte i návod, jak se o něj během Vánoc starat. Doporučenou péči je nutné dodržet, aby stromeček ve vytopeném domě nebo bytě vánoční svátky ve zdraví přežil (tak jako při pronájmu). Po zimě si ho můžete buď zasadit do zahrady, nebo na jarní akci s lesníky vysadit přímo do lesa. A příští rok můžete věnovat svobodu zase dalšímu stromečku. 

Zdroj: autorský článek

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada