Nalaďte se na Vánoce a ozdobte si svátečně terasu. Postačí vám stromek, větve, svíčky a pár doplňků

Vydejte se s košem na procházku do lesa. S přírodními materiály a špetkou kreativity zvládnete na terase vytvořit slavnostní atmosféru. Velké kusy kůry porostlé lišejníky, větvičky jehličnanů, šišky a mech jako dekorační materiál vždycky přijdou vhod. Ze zahrady se k nim hodí i výhony břečťanu nebo miniaturní čemeřice. 

Vánoční zelenou doplňte červenými plody

Druhou barvou Vánoc je červená. Červená jablka dřív nesměla chybět v žádné mikulášské nadílce. Červené plody jsou však dobrou volbou i pro působivé dekorace na terasu. Drobná okrasná jablíčka můžete doplnit větvičkami s šípky, krásné jsou i hložinky nebo jeřabiny, plody cesmíny, skalníku... V květináči se bude krásně vyjímat i červenoplodá libavka. Zapomenout nesmíte ani na slaměný korpus věnce obalený mechem a doplněný jablíčky nebo jmelím. Nádoby můžete ozdobit tmavočervenou sametovou mašlí. 

K Vánocům patří i trocha nostalgie

Vánoce, to je dobrá příležitost i pro poklady nalezené na půdě nebo pro objevy z blešího trhu: využijte je při tvorbě dekorací. Stačí jen vědět, že v zahradě a na terase může být vánoční výzdoba klidně rustikálnější než v domě. Ke klasice patří osázené nebo větvemi ozdobené proutěné koše, terakotové nádoby s půvabnou patinou, kovové svícny a lucerny, ale i třeba starý nástěnný věšák k zavěšení dalších dekorací. Inspiraci najdete také v naší fotogalerii. 

Zdroj: autorka a Jiří Dvořák 

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada