Nekupujte šumivé koule do koupele: připravte si je doma a dopřejte si relax s velkou porcí pěny

Šumivé koule stačí vhodit do teplé vody a už si jen užívat, jak se v ní pomalu rozpouštějí a uvolňují vonné látky, které mohou pokožku i jemně hydratovat nebo zjemňovat. Podobná koupel vám umožní na chvíli vypnout a načerpat energii, která v období mezi zimou a jarem tak často chybí. K přípravě šumivé koule vám přitom postačí jen 15 minut

Bylinkové šumivé koule do koupele
Info ikona

Součástí šumivých koulí do koupele mohou být sušené bylinky, sypaný zelený čaj nebo zdraví prospěšná řasa spirulina.

Do šumivé koule přidejte bylinky nebo zelený čaj 

K výrobě šumivé koule potřebujete 1 hrnek (o objemu cca 200 ml) jedlé sody, polovinu hrnku kyseliny citronové, stejné množství (půl hrnku) kukuřičného škrobu, 4 lžíce oleje (vyzkoušejte konopný, mandlový, kokosový...), 1 až 2 lžíce vody, několik kapek vašeho oblíbeného éterického oleje a kousky sušených květů nebo bylinek na ozdobu (např. 1 lžíci sušené levandule). 

Přidat můžete i čtvrt lžičky spiruliny nebo 1 lžíci sypaného zeleného čaje, půl lžíce mořské soli, potravinářské barvivo v biokvalitě... Vyzkoušejte více variant, experimentujte. 

Sypké a tekuté ingredience smíchejte zvlášť 

Připravte si dvě misky: v jedné promíchejte vařečkou suché sypké suroviny (sodu, škrob a kyselinu, sušené bylinky, sůl...), ve druhé tekuté (olej, éterický olej, vodu). Do suché směsi pak přidávejte po lžičkách tekutou směs a opatrně promíchávejte. Postupné dávkování zabrání okamžitému vyšumění (vypěnění) směsi. 

Výsledná směs by měla při zmáčknutí držet tvar

Výsledná hmota by měla být sypká, při zmáčknutí v dlani by však měla držet tvar (konzistence vlhkého písku). Je-li až moc sypká, přidejte do ní pár kapek vody a oleje. Pokud je naopak moc vlhká, přisypte jedlou sodu. 

Hmotu na šumivé koule vmáčkněte do formiček  

Šumivým koulím do koupele se někdy říká „bath bombs“, a to podle jejich kulatého tvaru. Pokud nemáte vhodnou kulovitou formičku, nevadí, dobře vám poslouží i formičky na vánoční cukroví nebo třeba silikonové košíčky na muffiny

Na dno formiček nasypte trochu bylinek nebo květů (budou pak na vrchu „koule“) a zpracovanou hmotu do formiček natlačte. 

Šumivé koule nechte ztuhnout a brzy spotřebujte 

Šumivé koule pak z formičky vyklopte, pokud to nejde, chvilku počkejte, a poté je nechte ztuhnout (na 24 hodin a více). K uskladnění šumivých koulí je nejvhodnější dobře uzavíratelná nádoba bez přístupu vzduchu. Spotřebujte ideálně do tří týdnů. 

Zdroj: autorka a svatysedlacek.cz

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada