Zahrada pod vlivem listopadového úplňku: využijte sílící energii rostlin v jejich i vlastní prospěch

Zastánci astrologie tvrdí, že hospodaření a zahradničení podle vlivu Měsíce vede ke zdravějším rostlinám a větší a trvanlivější úrodě. Například dnes, tj. 8. listopadu, nastává úplněk ve znamení Býka, a to přesně minutu po poledni SEČ. Jedná se o předposlední úplněk tohoto roku. Zkuste se proto, třeba jen pro zábavu, řídit radami pro listopadový úplněk, možná vás jejich účinek na rostliny nečekaně překvapí. 

Se silou měsíčního svitu má růst i síla rostlin

Prokázaným faktem je, že Měsíc způsobuje příliv a odliv moří. Mnozí z toho proto vyvozují, že může ovlivňovat i vodu obsaženou v rostlinách: přibývající Měsíc v nich má vytahovat vodu vzhůru. S rostoucí intenzitou měsíčního svitu se tak má zvyšovat i síla nadzemních částí rostlin a jejich odolnost vůči parazitům a chorobám. Toto působení vyvrcholí během úplňku, po němž se voda v rostlinách zase začne stahovat pod zem ke kořenům, které tak začnou sílit a dobře přijímat živiny. 

Během úplňku sbírejte kořeny léčivých bylin

Kvůli rostoucí energii rostlin se tudíž v době před úplňkem a během úplňku nedoporučuje zkracovat jakékoli výhony, řezat stromy a keře nebo stříhat živé ploty, protože řezné rány by se špatně hojily a rostliny se zbytečně připravovaly o svou energii a sílu. 

Úplněk ve znamení Býka je (tak jako jiné úplňky) vhodný zejména ke sběru bylin (mají teď údajně největší sílu), obzvláště jejich kořenů. Nic v zahradě však nesázejte, nepřesazujte a neokopávejte. Den je vhodný k hnojení rostlin, ne však k jejich zalévání. 

Zdroj: astrologická zahradní doporučení jsou čerpána z webu spektrumzdravi.cz 

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada