Venkovní nábytek: předejděte unáhlenému nákupu. Jaký je nejvhodnější na dřevěnou terasu?

Předně si zahradní nábytek pořizujte podle prostoru, který máte k dispozici. Rozhodující je i počet osob, které ho budou využívat. Počítejte s tím, že při stolování potřebujete jinou výšku a hloubku sedu než třeba při siestě, u stolku k odložení drinku si zase nezahrajete stolní hry a pevná opora zad je kapitolou sama o sobě. Zároveň si uvědomte, že čím méně je terasa chráněná, tím odolnější by měl být nábytek.

Dřevěná terasa a kovový nábytek
Info ikona

Nejžádanější zahradní nábytek je dřevěný. Do popředí se ale stále více dere kov.

Na dřevěné terase kombinujte materiály

V zahradě stejně jako v životě rovněž platí všeho s mírou. Na dřevěné terase, které jsou u nás asi nejčastější, proto celodřevěný nábytek nevypadá paradoxně moc dobře. Lépe působí, když je kombinovaný s ocelí nebo hliníkem

Na malou terasu zvolte mobilní nábytek

Pokud je terasa malá, vybírejte nábytek mobilní, abyste s ním mohli hýbat, podle potřeby ho odsunout, složit nebo poskládat na sebe. Pokud se na terasu díváte z oken obýváku, prohlédněte si před nákupem mobiliář zezadu, tak se na něj totiž z bytu budete dívat nejčastěji. 

Upřednostněte elegantní lehké konstrukce

Umělý těžký plný ratan není to pravé, zkuste elegantní lehké konstrukce. I u nás už se vyrábějí skvělé stoly, židle, venkovní gauče nebo bistro sety, které mohou směle konkurovat světovému designu.  

Nebraňte se outdoorovým polstrům z pěny

Nebraňte se venkovním polstrům. Ty opravdu outdoorové se vyrábějí ze speciální pěny, která proschne dřív, než vám oschne samotná terasa. Polstry jsou nesmírně pohodlné a venku mohou být celoročně. Tohle řešení se osvědčilo i „líným“ zahradníkům. 

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada