Odpočinek uprostřed bylinek

Časně rozkvétají například květy večernice vonné (Hesperis matronalis), z nichž se během večera a v noci poline silná vůně. Rovněž květy pupalky dvouleté (Oenothera biennis) vnesou do letních večerů intenzivní voňavé zážitky. Každý z jejích květů má přitom pro svůj půvab vyhrazenu pouze jednu noc.

Prohlížejte a nahrávejte fotky zahrad a parků do ZahrAppky

Aromatické trvalky a bylinky

Denivky citronové (Hemerocallis citrina) se světle žlutými květy upoutají, aniž by se o to snažily a mediteránní modře kvetoucí yzop lékařský (Hyssopus officinalis) zase zafunguje jako magnet na motýly. 

Na ananasové mátě vonné (Mentha suaveolensVariegata’) s bílozelenými listy spočine zálibně každé oko a k přičichávání a kořenění jídel poslouží smil italský (Helichrysum italicum). Nízce rostoucí voňavá mateřídouška úzkolistá (Thymus serpyllum) je ideální rostlinou do okrajových partií záhonů.

Šedomodré společenství vytvoří citronový pelyněk brotan (ArtemisiaCitrina’) a agastache mexická (Agastache mexicana ’Blue Fortune’) a zlatým, avšak nenápadným hřebem komorního odpočívadla může být hustý koberec utkaný z heřmánků římských (Chamaemelum nobile).  

Bylinky podle oslunění, vytrvalosti a výšky

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada