Hledáte inspiraci i zahradní rozumy? Sledujte na internetu těchto 5 zahradníků a okoukejte jejich finty

Marek Kvapil 

Marek je ve světě zahradníků velký pojem. Inspiraci od něj hltá spousta nadšenců do přírodního zahradničení hlavně proto, že jde o skutečného srdcaře. 

Byl jedním z prvních, kdo se zaměřil na sběr nehybridních odrůd a snaží se Čechy vést k semínkové soběstačnosti. Třeba tím, že přednáší o permakultuře, udržitelném zemědělství a u něj na blogu najdete spoustu praktických tipů, jak si vypěstovat zeleninu bez chemie a “vyrobit” vlastní semínka. Svou vášeň před lety přetavil do “malého” obchodu se semínky, který najdete pod názvem Permaseminka.cz, určitě se ale vyplatí sledovat ho, i když hledáte jen informace.

Žijte ve své zahradě

Profil a blog, za kterým stojí známý český krajinný a zahradní designér a zakladatel ateliéru Flera, Ferdinand Lefler a jeho tým. Kromě zahradnických kurzů můžete čerpat spoustu praktických informací z článků na blogu a příspěvků na sociálních sítích. Témata jsou různorodá, ale garantujeme vám, že většinu z nich rádi aplikujete v praxi. Tušili jste třeba, proč by se trávy měly stříhat až na jaře? Nebo jak krmit ptáky v zimě, abyste jim neublížili?

Petrazahradnici

Za blogem a přidruženým instagramovým profilem Petrazahradnici.cz stojí Petra, máma dvou dětí, která se před lety přestěhovala z města na vesnici a začala zahradničit. Dělí se o svoje zahradnické postřehy, sdílí tipy na to, co funguje, i co ne. A na závěr poradí, jak úrodu ze zahrady zpracovat

Plodná zahrada

Až budete mít chvilku čas, zapněte si YouTube a podívejte se na videa z Plodné zahrady. Všechna jsou krásně návodná a většina z nich trefuje aktuální a často nejpalčivější témata hobby zahradníků. Jen pozor! Sledování tohoto kanálu je vysoce návykové. Z Petra totiž čiší ryzí nadšení a touha předávat dál informace o zahradničení. Je zářným příkladem člověka, co se zahradou vyrůstal a v průběhu života lásku k přírodě upevňoval.

Gardeniczech

Denisa Markaczová stojící za instagramovým profilem Gardeniczech a blogem Blíže k přírodě, je představitelkou nejmladší generace hobby zahradníků, kteří s nadšením objevují taje přírody a zahradničení. Zaměřuje se na pěstování zeleniny a květin bez používání zbytečné chemie, znovuoživuje staré recepty na lepší úrodu, pěstuje spoustu bylinek a vyrábí si domácí přírodní kosmetiku.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada