Kvíz: vyzkoušejte si, zda znáte známé i ty méně známé druhy zeleniny podle obrázku

Méně známá zelenina nevyžaduje nic speciálního

Jedním z důvodů, proč se mnozí pěstitelé vyhýbají některým druhům zeleniny je, že si myslí, že netradiční druhy zeleniny mají mnohem vyšší nároky ve srovnání s běžnou zeleninou. Ale ono tomu tak vůbec není, právě naopak, nejen, že se spokojí se stejnými podmínkami, jaké dopřáváte běžně pěstovaným druhům, ale mnohdy jsou jejich nároky i skromnější, a navíc poskytnou mnohem větší a spolehlivější úrodu, než klasická zelenina.

Proč bychom měli pěstovat méně známou zeleninu

Důvodem, proč se nebát pěstovat i méně časté druhy zeleniny je především to, že díky nim tělu dodáte úplně jiné vitamíny a minerály, které jsou prospěšné pro náš organismus a v běžných druzích zeleniny se buď nevyskytují vůbec nebo ne v takovém množství. Konzumací netradičních druhů zeleniny se vám také vytříbí vaše chutě nebo vylepšíte chuť mnohým pokrmů. Mnohé druhy také poskytují větší úrodu a postupnou sklizeň, takže stále máte dostatečný přísun vitamínů.

Co kvíz ukrývá

Do našeho kvízu jsme ukryli celkem 10 obrázků různých druhů zeleniny, některé jsou docela známé a těší se již oblibě pěstitelů, ale některé si stále nenalezli dostatečný počet fanoušků a prozatím bývá tato zelenina neobjevená. Tak či tak, vyzkoušejte si, zda znáte i ty méně známé druhy zeleniny. Pokud znáte, skvělé, pokud ne, alespoň je poznáte, dáte jim šanci a ochutnáte je.

O autorce:

Vystudovala Zahradní inženýrství na České zemědělské univerzitě v Praze a již přes 20 let působí jako zahradní architektka. Její koníček se zároveň stal i její profesí, založila úspěšnou, realizační firmu, která svým zákazníkům ukazuje, že krásnou a udržovanou zahradu může mít každý, stačí jen vědět, jak na to. Své odborné znalosti a zkušenosti sdílí také na sociálních sítích a těší ji zájem fanoušků o rostliny a přírodu kolem nás. Zahradnímu oboru propadla natolik, že jej řadu let vyučovala na středních školách a vychovala tak několik generací mladých a perspektivních zahradníků.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada