REKLAMA
REKLAMA

Jak potěšit kočku

REKLAMA
REKLAMA

Vyberte místo na sluníčku, vysypte jej pískem a umístěte na něj kameny, na nichž se bude moct slunit a spát. Vysaďte sem šantu kočičí, pelyněk nebo jiné aromatické rostliny. Počítejte ale s tím, že se v nich kočky budou válet a otírat se o ně, takže moc parády nenadělají. Písek jim poslouží k hrabání a záhony tak zůstanou ušetřeny. 

Nad šantu není 

Při pěstování šanty budete ale muset malé sazenice před kočkou chránit, například drátěnkou, vzrostlé trsy jejím návštěvám už odolají. Šanta je mimochodem pěkná a léčivá rostlina s uklidňujícími účinky. 

Vůně šanty kočičí odpuzuje komáry, na kočky ale funguje jako magnet. Nasušte si ji proto a vycpěte jí plátěný pytlík, polštářek nebo hračku, ideálně s rolničkou. Kočka je bude milovat. 

Podle některých chovatelů mají kočky v oblibě i poměrně nenáročný šáchor. Jde však spíš o tip na rostlinu do bytu nebo na terasu než na zahradu. Kočky rády okusují jeho listy, případně si s nimi hrají, šáchor však i po jejich nájezdu vypadá dobře a ostatní rostliny jsou pak mimo ohrožení. 

REKLAMA
REKLAMA

 

Predplatne

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA