Kočka na zahradě: tipy pro harmonické soužití

Kočku těžko donutíte k poslušnosti, i tak jí ale musíte dát jasně najevo, co ještě smí a co už ne. Každá kočka je citlivá na ostřejší zvuky. Jakmile tedy začne vaše kočka na zahradě podnikat něco, co se vám nelíbí, stačí na ni často pouze zasyčet. Když to nezabere, zkuste ji postříkat vodou. Záhony s mladými rostlinami chraňte před rozhrabáním síťovinou nebo bílou netkanou textilií. Někdo doporučuje i mletý pepř, který pomáhá ale jen do prvního zalití nebo deště.

Jak a čím udělat kočce na zahradě radost

Plot pro kočky útěkářky

Kočka je od přírody toulavé zvíře, aby vám tedy ze zahrady neutíkala, pořiďte si speciální, nahoře dovnitř zahnutý plot. Podél plotu zkuste také vysadit bambus. Roste rychle, kočka ho nepřeskočí, a ani šplhat se po něm nedá.

Kočkám na zahradu vstup zakázán 

Jestliže nemáte vlastní kočku, ale vaši zahradu navštěvuje a svou potřebu zde vykonává kočka cizí, můžete se bránit volně prodejnými odpuzovači a plašiči. Rostliny chraňte pletivem a volné plochy pokryjte oblázky nebo kůrou. 

Kočka postrach ptačích krmítek 

Kočka na zahradě představuje určité nebezpečí pro ptactvo. Pokud tedy máte na zahradě ptačí krmítko nebo budku, snažte se je umístit a upravit tak, aby se k nim vaše ani cizí kočka nedostala. Možností je například vysazení trnitého keře ke kmeni stromu, na němž je umístěna ptačí budka, nebo taková překážka, kterou kočka nepřekoná.

Ptačí krmítko: správný výběr, umístění a péče

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada