Jak na nejkrásnější vánoční stromek: máme inspiraci v klasickém i trendy stylu

Každý rok přicházejí designéři s novými trendy. Většinou je hned v lednu vyhlášena barva roku, která dominuje oblečení, doplňkům i aranžmá v bytech a domech. Pro rok 2022 je to barva “veri peri”, zvláštní odstín fialové, a když sáhnete při zdobení stromečku po ní, budete stoprocentně in. To ale neznamená, že Vánoce v duchu jiných barev by byly méněcenné, méně vánoční a radostné.

České domácnosti jsou v ohledu zdobení stromečku rozdělené na dva tábory. Jeden si kdysi nakoupil sadu ozdob a používá je už několik let stále dokola bez ohledu na jakékoliv trendy. Občas dokoupí to, co se rozbilo, případně stávající arzenál doplní o maličkosti z trhu nebo výrobky dětí.

Druhý tábor si naopak Vánoce užívá, každý rok hledá nové trendy a jeho stromeček vypadá pokaždé úplně jinak. Dost často tak vznikne téměř umělecké dílo hodné zvěčnění v lesklém magazínu. 

Ať patříte do první nebo druhé skupiny, důležité je, aby pro vás výběr stromečku, jeho zdobení a sledování trendu nebylo stresující. Vánoce jsou přece svátky klidu, míru a rodinné pohody, tak si je užijte tak, jak to vyhovuje vám a vaší rodině.

Jaký stromeček vybrat

Někdo hledá dokonalé dílo přírody a nesnese nedokonalosti, jiný sáhne raději po křivém stromku, u kterého má pocit, že by si ho nikdo jiný nekoupil a chudák by zůstal na ocet. Možností, kam pro vánoční stromek sáhnout, máte několik:

Umělý stromek

Na pohled bude dokonalý, rozhodně nepustí ani jehličku a nebudete muset myslet na to, že je potřeba ho zalévat. Vydrží vám zdobit domácnost několik týdnů v kuse bez jakékoliv újmy (pokud mu ji nezpůsobí vaše děti nebo domácí mazlíčci). Na druhou stranu od něj nemůžete čekat, že by voněl a byl přírodní.

Živý stromek

Někdo si naopak nedokáže představit Vánoce bez vůně živého stromku, byť někteří mívají výčitky svědomí, že jejich stromek trůní ve stojánku v obýváku, místo aby dál rostl v lese. V tomto ohledu vás můžeme uklidnit. Stromky určené na vánoční výzdobu jsou speciálně pěstované v lesních plantážích a jsou k tomuto účelu určené. Jestli je vám tedy živý stromek bližší, můžete si ten řezaný dopřát bez výčitek.

Živý stromek v květináči

Existuje už řada firem, které vám vánoční stromeček v květináči pronajmou. Před svátky si ho přivezete domů, nazdobíte podle svého gusta a po svátcích ho zase vrátíte. V ideálním případě tak slouží několik let. 

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada