Tipy na nejlepší vánoční dárky pro zahrádkáře: Ohromte své milované maličkostmi za 100 kč, ale i dárky do 1000 kč

Maličkost pro radost 100 – 300 Kč

Zahradnické rukavice

Se zahradnickými rukavicemi nemůžete šlápnout vedle (pokud tedy alespoň přibližně znáte velikost ruky vašeho obdarovaného). Při výběru rukavic nejdříve popřemýšlejte, na jakou činnost se bude váš dárek používat. Na běžné pletí stačí bavlněné rukavice (na trhu k dostání v nepřeberném množství atraktivních designů). Pro větší bezpečnost při práci, můžete zakoupit rukavice se zesílenou latexovou vrstvou na konečkách prstů.

Pro těžší práce na zahradě (stavění zídek, práce s rýčem a lopatou) volte rukavice kožené. Pokud se váš zahradník rád prodírá trním, volte prodlouženou variantu, která chrání celé předloktí.

Zahradní rukavice
Info ikona

Při výběru rukavic jako vánočního dárku dbejte nejenom na funkčnost, ale i na pěkné vzory. 

Zahradnické nůžky

Ať chcete nebo nechcete, bez zahradnických nůžek se na své zahradě zkrátka neobejdete. Ke kvalitnímu střihu rostlin a dřevin jsou spolehlivé zahradní nůžky nezbytné. Před nákupem dárku popřemýšlejte hlavně nad účelem, ke kterému budou nůžky především používány. Nelze koupit univerzální nůžky na všechno. Dobré nůžky nemají jen kvalitně stříhat, měly by se dobře držet, měly by být vyrobené z kvalitních materiálů a důležitá je i odolnost čepele. Vybírat můžete z více typů nůžek (ruční, teleskopické, obouruční, akumulátorové), lišit se mohou také počtem čepelí či ergonomií. 

Zahradnické nůžky
Info ikona

Při nákupu nůžek rozhodně doporučujeme řídit se zkušenostmi zahradníků nebo kvalitními recenzemi na prodejních webech.

Dárek pro rodinného zahradníka 300 – 500 Kč

Zahradnická zástěra na nářadí

Praktická zástěra na zahradu je skvělým pomocníkem každé zahradnici. Zástěra je vyrobena buď z pevného textilu (plátna), nebo polyesteru, který je plně voděodolný. Zástěry disponují několika kapsami pro zahradní náčiní a nářadí. S vaším dárkem tak bude mít zahradník vždy vše při ruce.

Zahradnická zástěra
Info ikona

Krásná multifunkční zástěra dodá šmrnc každé zahradnici.

Zahradnický diář

Zahradnický diář je skvělou volbou pro zahradnické začátečníky, co tápou, kdy a na co je v zahradě správný čas, ale i pro ostřílené zahradníky, kterým pomůže s hlídáním termínů.

Je v něm spousta místa na plánování zahrady, poznámky k výsevům a sazenicím i vaše nápady. Samozřejmě nechybí ani podrobný návod, co v kterém týdnu v roce dělat.

Pokud váš obdarovaný již neholduje papíru a raději má vše v mobilu, na trhu existují i digi diáře, které si jednoduše stáhnete do svého Google kalendáře.

 

Když chcete ohromit 500 – 1000 Kč

Multifunkční stolička

Trápí vašeho domácího zahradníka bolavá záda a otlačená kolena? Pak mu pod stromeček pořiďte stoličku na sezení, kterou může po otočení používat jako praktické klekátko. Stolička lze snadno složit do úsporných rozměrů, takže vám nezabere skoro žádné místo. Stoličku rozložíte tak, že zmáčkněte kovovou páčku s pružinami, která je umístěna v blízkosti sedátka. Tím uvolníte boční nohu a vyklopíte ji kolmo k sedátku. Stejný postup použijte i pro druhou nohu stoličky. Nosnost stoličky je 100 kg.

Stolička
Info ikona

Nemá-li váš vášnivý zahradník ještě stoličku, je nejvyšší čas ji pořídit. Záda máme jen jedny!

Termoska

Každý vášnivý zahradník tráví čas na své zahradě od jara do podzimu a nezastaví ho ani nepříznivé počasí. Co mu ale práci zpříjemnit a pořídit mu kvalitní termosku na horký nápoj? Na trhu je obrovské množství romanticky laděných designů s retro růžičkami pro dámy a nerezových hladkých pro pány.

Termoska
Info ikona

Kvalitní termoska je skvělý společník nejenom na jarní zahradu, ale také na cestování. 

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada