Smíchejte jedlou sodu nebo kukuřičnou mouku s běžnou surovinou a mravenci zmizí jednou provždy

V obchodech či na internetu si sice můžete objednat řadu přípravků, které vás zaručeně tohoto hmyzu zbaví, nicméně často jsou nebezpečné pro děti či domácí mazlíčky a hlavně, nefungují stoprocentně. Jestliže nechcete utrácet finance, zkuste se podívat, zda něco z níže uvedených surovin nemáte doma a vyzkoušejte si, dle našeho návodu vyrobit past, která na rozdíl od komerčních přípravků funguje.

Jedlá soda se nepoužívá jen v kuchyni, ale i na mravence

Většina kuchařek má doma jedlou sodu, a pokud máte doma domácí mazlíčky a malé děti, tak tato past na mravence bude pro vás jasná volba. Jedlá soda funguje stejně jako borax, je sice méně účinná, ale bezpečnější. Pro výrobu „dobrůtky“ pro mravence smíchejte jedlou sodu s moučkovým cukrem v poměru 1:1 a přidejte tolik vody, aby vznikla tekutá pasta. Tu pak dejte na nízký talíř a nabídněte našim mravenečkům, nejlépe v blízkosti jejich cestiček. Jakmile jednou ochutnají, už vás svojí přítomností otravovat opravdu nebudou.

Borem proti mravencům

Borax je velmi levný prostředek, který lze zakoupit v drogeriích a zahradních centrech. Je to přírodní sloučenina, která nám může pomoci v boji proti mravencům. Bor je odpuzuje a většinou odsunou mraveniště jinam. Při postřiku částečně odpuzuje i mšice. Účinek na mšicích je znát i z hlediska odsunutých borem odpuzených mravenců. Mšice nechráněné mravenci se většinou nepřemnoží – přirození hmyzí predátoři je stíhají pojídat. Pro náš účel smíchejte 1 lžíci boraxu, 1 lžíci moučkového cukru a přidejte tuk (sádlo nebo máslo) tak, aby vznikla jakási drobenka. Tu pak umístěte v blízkosti cestiček mravenců a dávejte pozor, aby tuto návnadu nesnědli malé děti ani domácí mazlíčci.

Kukuřičná mouka: pro naše tělo slast, pro mravence past

Kukuřičná mouka je pro náš organismus zdravá. Čistí střeva, a proto je cenným pomocníkem při zažívacích potížích. Pro mravence je však tato mouka nestravitelná a může jim způsobit obtíže. Sice se nejedná o tak spolehlivý prostředek proti mravencům, jako výše zmíněné suroviny, nicméně i kukuřičnou mouku můžete vyzkoušet. Abyste její účinek povýšili na vyšší level, smíchejte jí třeba s jedlou sodou nebo boraxem.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada