Kvíz: Odmaturovali byste ještě z biologie? Procvičte si všeobecné středoškolské znalosti v našem kvízu a zabodujte

Biologie pochází ze slov bios neboli živý a logos, což znamená věda, je to tedy nauka o živé přírodě a všech živých organismech. Pokud vám ji na střední škole zprostředkovával kvalitní učitel, který dokáže svým vyprávěním zaujmout, bývá biologie velmi oblíbeným předmětem a pro někoho i láska na celý život. Díky ní totiž konečně pochopíte, jak fungují některé životně důležité procesy nejen v přírodě, ale třeba i v našem těle a dokážeme si tak odvodit řadu věcí.

 

Vše začíná buňkou

Pokud začínáme s obecnou biologií, nikdy se nevyhneme vědomostem o buňce, buňka je základ všeho živého, a proto je důležité, pochopit, jak to celé funguje. O buňkách se učí děti již v 5. a 6. třídě základní školy a tyto vědomosti si s přibývajícími školními léty jen prohlubují. Asi tím nejpalčivějším odvětvím biologie bývá, především pro učitele, biologie člověka. Jakmile se totiž začínají učit jednotlivé soustavy člověka, především pak ta rozmnožovací, zažívá učitel již na druhém stupni základní školy docela perné chvilky. Vysvětlovat totiž puberťákům, jak funguje ženské a mužské rozmnožovací ústrojí bývá velmi náročné, a to pro všechny zúčastněné strany.

 

Kvíz odhalí vaše vědomosti

Nebojte, v případě našeho kvízu se červenat nebudete, rozmnožovací soustavu člověka jsme do něj raději nezařadili. I tak ale možná budete mít co dělat, protože se vsadíme, že některé základní pojmy se vám z hlavy již dávno vykouřily, Tedy, pokud jste zrovna letos neodmaturovali z biologie, to si snad ten kvíz ani nedělejte. Tak připraveni? Jdeme na to.

O autorce:

Vystudovala Zahradní inženýrství na České zemědělské univerzitě v Praze a již přes 20 let působí jako zahradní architektka. Její koníček se zároveň stal i její profesí, založila úspěšnou, realizační firmu, která svým zákazníkům ukazuje, že krásnou a udržovanou zahradu může mít každý, stačí jen vědět, jak na to. Své odborné znalosti a zkušenosti sdílí také na sociálních sítích a těší ji zájem fanoušků o rostliny a přírodu kolem nás. Zahradnímu oboru propadla natolik, že jej řadu let vyučovala na středních školách a vychovala tak několik generací mladých a perspektivních zahradníků.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada