Kvíz: Co víte o krásách přírody České republiky? Ověřte si, zda jste skuteční znalci

Česká republika je sice poměrně malá, ale pokud jde o přírodní krásy, má co nabídnout. Sice nemáme velehory s ledovci nebo moře, ale jsou tu nádherné horské scenérie, úrodné nížiny, soutoky řek, skalní města i hluboké lesy.   

Na jedné straně jsou všeobecně známé oblasti, kde bývá zejména v sezoně doslova hlava na hlavě. Jsou to třeba hřebeny Krkonoš či Jizerských hor, naučné stezky na Šumavě, České Švýcarsko, Adršpach nebo třeba Prachovské skály či Lednicko-valtický areál. Pak u nás ale existuje i řada míst, která nejsou tak známá, ale přitom stojí za pozornost a vidění. Už jste například navštívili jedinečný Národní park Podyjí? Tak krásné lesy a přírodu jen tak jinde nenaleznete a počet cílů na nejrůznější výlety jakbysmet. A co třeba chráněná geologická lokalita a záhadný útvar Skalky skřítků ležící u obce Kyselka na Karlovarsku?

Do přírody můžete vyrazit v kteroukoli roční dobu, nemusíte čekat jen na jaro a léto. Důležité je správné oblečení, boty a plán.

Otestujte si s námi, jak dobře znáte přírodní krásy naší země. A třeba se díky našemu kvízu inspirujete a nějaký ten výlet si co nejdříve naplánujete.  

Vyzkoušejte své znalosti v dalších kvízech 

Zdroj: Kudyznudy.cz, Turistickýgurmán.cz., @vyletyprokazdeho

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada