První květnová sobota patří naháčům v zahradě a láká čím dál víc lidí. Odložte oblečení a přidejte se k nim i vy!

První ročník ještě proběhl v září, ale od roku 2007 se přesunul na první květnovou sobotu. Ta je přeci jen k pobíhání po zahradě v rouše Evině (nebo Adamově) milosrdnější. Cílem je samozřejmě legrace, protože kdo bere život s humorem, tomu se žije lépe. Ale podle zakladatelů je to i propojení s přírodou celým tělem. Výraz “celým tělem” je možná v době, kdy světem rezonují témata jako je sebeláska, sebepřijetí a sebevědomí, velmi důležitý. Den nahatých zahradníků by nám měl připomenout i to, že se za své tělo nemusíme stydět a měli bychom ho brát takové, jaké je. Protože je součástí přírody. 

Až v sobotu ráno vstanete, prostě si sundejte pyžamo, posnídejte na terase “jen tak” a pusťte se do zahradničení. Čím méně nad tím budete přemýšlet, tím lépe. Podle zakladatelů tohoto svátku si užijete spoustu legrace, vrátíte se ke kořenům (protože Adam s Evou přece také pobíhali po světě bez oblečení), nadopujete se vitaminem D a pozitivními emocemi. Aktuální předpověď sice na zítřek nehlásí extra pěkné počasí, o to větší (a zároveň otužovací) výzvou může World Naked Gardening Day být.

Zahradničit bez oblečení můžete na své zahradě, odvážnější můžou vyrazit do parku a stydlíni naopak zůstanou doma nebo balkóně zabraní do péče o pokojovky. 

Důležité je odhodit stud a pak zjistíte, že shodit oblečení:

  • nic nestojí

  • je zábavné a osvobozující

  • napojí vás na přírodu

  • je udržitelné

  • donutí vás nic neskrývat a být k sobě upřímní

Právě proto, že je pobíhání bez oděvu taková legrace, věnujte se raději lehčím zahradním činnostem. Prostříhávání růžových keřů, sekání křovinořezem nebo štípání dřeva by nemuselo mít tak veselý konec. 

Zdroj: www.wngd.org

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada