Jak ozdobit stromeček trochu jinak: Nejkrásnější vlastnoruční dekorace vyrobíte z maličkostí, které máte doma

Dekorace z darů přírody přinesou závan tradic našich předků

 

Voňavé ozdoby

Asi neznámější přírodní dekorací, která Vaši domácnost krásně provoní, jsou plátky sušených pomerančů. Pomeranč stačí nakrájet na tenké plátky, nasušit a navázat na přírodní provázek. Vánoční ozdoby tak máte hotové coby dup. Co ale letos vytvořit pomerančový řetěz nebo pomerančové plátky doplnit o skořici, korálek nebo snítku bylinek?

Není šiška jako šiška

Dalším běžně dostupným přírodním materiálem jsou šišky. Borovicové šišky můžete také pouze navázat na provázek a pověsit na stromeček, anebo zapojit děti a společně je nabarvit dle libosti. Krásný zimní efekt tmavě hnědým šiškám dodá také umělý sníh. Smrkové šišky se zase skvěle hodí např. na výrobu andílků. Krásné dekorace vytvoříte pomocí drobných „šišek“ olší (viz galerie).

Ozdoby z větviček a kůry

Nosí Vaše děti neustále domů nějaké klacíky? Přichází čas, kdy jejich snahu konečně oceníte. Pomocí drobných větviček můžete totiž vytvořit krásné přírodní hvězdy nebo malé vánoční stromky.

Disponujete-li březovou kůrou, máte o zábavu také postaráno. Vyřezávané hvězdy nebo stromečky svou bílou barvou rozjasní každý stromek. Červená mašle je pak už jen pomyslnou třešničkou na dortu.

I ozdoby z papíru vypadají luxusně, když víte, jak na to

Papírové svačinové sáčky jsou nejenom ekologičtější cesta ve stravování, ale skvěle se hodí na výrobu vánočních hvězd. Při dodržení základního postupu se fantazii meze nekladou. Jak na to, se podívejte v našem videu.

 

Zapojte do výroby ozdob i děti a stravte společný čas kreativně

Snad každé dítě rádo tvoří, a pokud se k němu přidá ještě maminka nebo babička, štěstí bude na světě. Na výrobu ozdob můžete zvolit cupcakové košíčky, na vzduchu schnoucí keramickou hmotu anebo jen zbytky přízí. Inspiraci naleznete v naší galerii.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada