Inspirace na nádhernou velikonoční výzdobu, co nic nestojí: Přeneste si svátky jara i na balkon či zahradu

Velikonoční svátky v letošním roce připadají již na druhý dubnový týden, a jelikož se příroda stále ještě nedokázala pořádně probudit ze zimního spánku, jsou naše možnosti použití materiálu, který nasbíráme na procházce nebo na zahradě, velmi omezené.

V teplejších oblastech České republiky můžeme již vidět nakvetlé narcisky, ovocné dřeviny a okrasné keře, jako jsou zlatice a dříny, které se skvěle hodí do velikonočního aranžmá. Co ale příroda stihla probudit napříč celou zemí, jsou tzv. kočičky. Vydejte se tedy na procházku a kromě dobré nálady získejte základní materiál pro venkovní dekorace. Zbylé květiny pak pořídíte v každém zahradnictví.

Jaro přeje veselým kombinacím

Velkým hitem ve venkovních dekoracích je seskupování různorodých nádobjarními hrnkovými květinami, jako jsou například macešky, petrklíče, sedmikrásky, hyacinty apod. Nádoby vždy vybíráme tak, aby ladily s architekturou domu. K venkovským stavením nebo starým městským domům se skvěle hodí nádoby v tzv. stylu vintage v jemných pastelových tónech. K moderním domům můžeme použít lesklé kovové nádoby nebo výrobky z betonu.

 

Jak na jednoduchou venkovní dekoraci, která Vás nebude stát ani korunu, se podívejte ve videu.

 

Hravé Velikonoce s dětmi

Pokud máme doma děti a očekáváme i malé koledníky, trocha infantilnosti ve výzdobě určitě neuškodí. V tomto případě by Vám rozhodně před domem neměl chybět velikonoční zajíc. Toho můžete vytvořit jednoduše ze špalků dřeva nebo ze slámy.

 

Vstup do domu je vizitkou majitele. Uvítejte hosty vlastnoručním věncem

Vchodové dveře od bytu nebo vstupní branka u domu jsou vaší vizitkou nejenom u koledníků, ale u všech kolemjdoucích.

Efektním a rychlým řešením je jarní věnec, který si doma zvládne umotat opravdu každý. Základem jsou mladé větvičky dřevin, které jsou v tuto dobu perfektně pružné a nebudou se vám při stáčení lámat - můžete použít například větvičky břízy bělokoré, vrby jívy, vrby košíkářské, zlatice (častěji známé pod hovorovým názvem zlatý déšť) apod. Na výrobu tzv. těla věnce budete potřebovat pouze zahradnické nůžky a vázací drát.

 

Velikonoční věnec
Info ikona

Barva mint je aktuálním hitem i u velikonoční výzdoby.

Na přízdobu věnce můžeme použít mech, „kočičky“, skořápky křepelčích nebo slepičích vajíček, ptačí pírka, kamínky, rozkvetlé větvičky třešní, myrobalánů, kdoulovců, zlatic nebo stálezelené buxusy. To vše doplníme o umělé květy tulipánů, narcisů nebo modřenců a Velikonoce mohou přijít!

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada