KVÍZ: Jaro je tady a s ním i první květy. Opravdu poznáte všechny brzy na jaře kvetoucí dřeviny? Otestujte se, jak jste na tom s dendrologií

I když se příroda teprve probouzí ze zimního spánku, několik otužilců již nasadilo své barevné květy, aby u včel obstáli v konkurenci před rostlinami pozdního jara. Během března můžeme v přírodě narazit na bílé květy sněženek, bledulí a devětsilů a zářivě žluté květy talovínů. Pozadu nezůstávají ale ani keře!  

Obstojíte v určování dřevin?

Dokážete v našem kvízu určit všech deset druhů dřevin, které jsou typické pro své brzké jarní kvetení? Některé jste se učili určovat již na základní škole, jiné vás možná trochu potrápí. Nepovede-li se vám to na 100%, nezoufejte a berte kvíz jako inspiraci pro doplnění jarně kvetoucích dřevin do vaší zahrady.

Jak se o dřeviny kvetoucí na jaře starat?

U klasických zjara kvetoucích keřů, jako je např. zlatice, se doporučuje pravidelně odstraňovat staré větve a dlouhé výhony zkracovat na rozdílné délky – a to po odkvětu. Keře, které kvetou na jaře, totiž zakládají květní poupata už v předchozím roce.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada