Únorová Naše krásná zahrada je tu

Zima sice trvá (a mrazí), ale její konec už je na dohled. Proto píšeme o provoněné jarní zahradě, o aranžování z kosatců síťkovaných a o výsevu hrachu – zkrátka o věcech, které se blíží. A taky o trendech letošní sezony, jak je vidí Ferdinand Leffler. Největší materiál únorového čísla je ale věnován tomu, co je důležité právě teď: střihu okrasných keřů. Přehledně, srozumitelně, jednoduše… jen ty nůžky budete muset vzít do ruky vy. Tak ať vám to jde!

Čím voní předjarní zahrada? Kalinami, vilíny a jasmínem nahokvětým: stačí přijít k nim dost blízko. A jestli tahle slibná vůně zrovna na vaší zahradě chybí, je čas najít v ní místo pro některý z keřů, které ji vydávají.

Jak vidí rok 2024 Ferdinand Leffler? K aktuálním trendům patří podle známého zahradního designéra třeba ohleduplnost a přiměřenost. Víc se dočtete v únorovém čísle...

Nechce to změnu? Možná máte na zahradě zanedbaný kout, který by něco potřeboval… Ale co? Máme pro vás dvanáct nápadů, jak své zahradě pomoci k tomu, aby byla ještě o trochu krásnější.

Stříhat, nebo ne? Toť otázka… a my vám na ni (aspoň pokud jde o kvetoucí keře) pomůžeme najít odpověď. Její součástí jsou jednoduchý návody a nákresy, který vám napovědí, kam přiložit nůžky a kam naopak radši nesahat.

Cukrový, nebo dřeňový? Řeč je samozřejmě o hrachu, a pokud ho máte rádi, můžete už pomalu začít s výběrem odrůd, protože čas výsevu se blíží. Mimochodem – co letos vyzkoušet kadeřavý hrách?

 

Rádi byste, aby vám váš oblíbený časopis přiletěl každý měsíc až domů? Předplaťte si ho! Je to cenově výhodnější a poštovné je na nás.

 

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada