Nový speciál Moderní biozahrada je právě na stáncích

Vybíráme z obsahu:

  • Může se záhon obejít bez zalévání? Ano, pokud ho osázíte trvalkami, kterým nevadí sucho. Máme pro vás dvě sestavy, které bez potíží přežijí horké léto – jednu na slunce, druhou do polostínu.
  • Jak chránit zahradu před slilmáky? Nepusťte je k rostlinám… Zní to až příliš jednoduše, ale funguje to. Máme pro vás spoustu dalších návodů, jak bez chemie předcházet nejčastějším chorobám a škůdcům.
  • Čím v biozahradě hnojit? Záleží na vás, jestli se rozhodnete pro kompost, zelené hnojení, nebo domácí přípravky. V každém případě vám poradíme jak na to.
  • Proč mít na zahradě louku? Protože vám ušetří práci, prospěje mnoha druhům živočichů – a protože je krásná. Pokud se rozhodnete aspoň část trávníku nahradit loukou, máme pro vás návod, jak na to.
  • Proč mít na zahradě bodlák? Protože je nenáročný. Protože poskytuje potravu hmyzu a ptákům. Protože pod pojmem „bodlák“ se skrývá pestrý výběr rodů druhů a odrůd (takže si určitě vyberete). A hlavně: protože je krásný. Stačí se podívat na fotky a bude vám to jasné…

Nový speciál najdete právě teď na stáncích, můžete si ho koupit i on-line s poštovným zdarma.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada