Trsy sněženek po odkvětu rozdělte: jak to udělat, aby se všechny rostlinky ujaly

Potřebujete-li sněženky přesadit a namnožit, udělejte to hned po odkvětu, dokud ještě mají zelené listy. Totéž platí pro přesazování sněženek z květináčů do zahrady. 

Trsy sněženek rozdělte tři týdny po odkvětu

Vhodná doba pro dělení sněženek nastává dva až tři týdny po jejich odkvětu. Rostliny v té době už začínají zatahovat: listy jim už začínejí pomalu žloutnou, ale stále jsou pevné. Dělení trsů je snadné. Jak při tom nejlépe postupovat? 

Nejprve rýčem nebo rycími vidlemi vyrýpněte rostliny z půdy. Půdu přitom z kořenů neoklepávejte, abyste cibulky a jemné kořeny sněženek nepoškodili. Trsy pak jemně rozeberte na jednotlivé rostliny, které hned vysaďte, aby zbytečně nevysychaly. 

Pro sněženky vyberte místo pod dřevinami

Jako nové stanoviště vyberte pro sněženky mírně zastíněné místo mezi dřevinami nebo pod nimi. Půdu tu nakypřete a rostliny z rozděleného trsu zasaďte do stejné hloubky, v jaké rostly dosud. Přitiskněte je do půdy a důkladně zalijte

Tento způsob jarního množení funguje často lépe než podzimní výsadba, protože prodávané cibule sněženek v obalech rychle vysychají. 

Zdroj: autorský článek převzatý z tištěné verze časopisu

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada