Geniální pasti z piva, které fungují: zbaví vás slimáků, vos a odeženou komáry

Je docela jedno, jestli pro použití na zahradě nakoupíte nějakou levnější značku nebo jen odlijete skleničku ze svého oblíbeného pivovaru či použijete zvětralé pivo, které jste předchozí večer už nedopili. komáři ani slimáci vytříbenou chuť řešit nebudou!

Pivní past pro slimáky i plzáky

Zaručených návodů, jak se na zahradě zbavit slimáků, koluje mezi zahrádkáři nespočet. Mezi velmi účinné pasti se řadí i ta z piva, která využívá pro slimáky atraktivní vůni. Jak takovou pastičku připravit?

  • 1 skleničku piva (200 ml)
  • 1 kostka droždí
  • 1 lžička cukru
  • ¼ skleničky teplé vody (50 ml)

Do misky nalijte pivo a teplou vodu, přidejte rozdrobené kvasnice, lžičku cukru a dobře promíchejte, aby výsledná směs měla konzistenci sirupu. Směsí naplňte misky a položte je na zem k okrajům záhonů. Misky částečně překryjte prknem a pravidelně likvidujte utopené slimáky. Místo misek můžete použít i speciální pasti, které zakoupíte v zahrádkářských potřebách nebo v hobbymarketech a naplníte připravenou směsí.

PET láhev s pivem pro vosy

Účinnou past na otravné vosy vyrobíte snadno, jen mějte na paměti, že i vosy jsou užitečné, stejně jako včely. I ony se podílejí na opylování rostlin na vaší zahradě. Pokud však obtěžují při posezení u stolu na terase, mohou být hodně otravné, především pokud máte mezi sebou alergika na vosí, ale i na včelí bodnutí.

Vezměte prázdnou PET láhev, odšroubujte víčko a láhev v jedné třetině směrem od hrdla přeřízněte nebo přestřihněte. Vrchní část s hrdlem otočte vzhůru nohama a vsuňte do spodní části láhve. Vytvoříte tak trychtýř, kterým vosy vletí dovnitř, ale cestu ven už nenajdou, zvlášť když do pasti nalijete skleničku piva, které je bude sice svou vůní lákat, ale ve kterém se utopí.

Pivo s ústní vodou odpudí komáry

Vytvořte si účinný odpuzovač komárů, který vytvoříte smícháním piva a ústní vody. Proč tahle směs komáry odpuzuje, to nám patrně komáři neprozradí, ale hlavně že funguje!

  • 200 ml piva
  • 200 ml ústní vody
  • 2 lžíce epsomské soli

Pivo, ústní vodu i sůl dobře rozmíchejte a roztokem naplňte rozprašovač, kterým můžete vystříkat terasu, než na ni usednete k večernímu grilování. Pokud ještě na okraj terasy postavíte zapálené louče, budete mít od otravného hmyzu pokoj.

Zdroj: bovram.cz; kupi.cz; dumazahrada.cz

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada