Kvíz: Jak dobře znáte adventní tradice? Vyzkoušejte si své znalosti o tomto předvánočním období

Jednoduchá adventní dekorace
Info ikona

Jednoduchá adventní dekorace v podobě okvětních plátků růží a malé, čajové svíčky, navodí tu pravou sváteční atmosféru

Adventní čas využijte k odpočinku a rozjímání

Adventní čas většina lidí špatně chápe, protože místo toho, aby odpočívali a relaxovali, se honí za vánočními nákupy, pečou, smejčí doma každou skulinku a to vše jen pro to, aby si až na Štědrý den konečně sedli a řekli si: Tak, mám hotovo. Ale to je špatně, právě adventní čas, byste měli využít k tomu, abyste se zamysleli nad právě proběhlým rokem, co se vám povedlo, co naopak ne a co byste třeba chtěli změnit v tom dalším roce. Kdy jindy, než v době adventu, můžete v klidu číst knihy (hlavně ty zahradnické samozřejmě), ochutnávat čerstvě napečené cukroví a usrkávat vánoční punč? Zpomalte tedy, s úklidem to nepřehánějte, cukroví také nemusíte péct tolik druhů a konečně si, za celý ten dlouhý rok, odpočiňte. Zasloužíte si to.

Kdy letos začíná Advent? Už hodně brzy

Advent začíná čtyři týdny před Štědrým dnem a letos první adventní neděle připadá na 3. prosince 2023. Adventní čas je rozdělen na čtyři neděle: železnou, bronzovou, stříbrnou a zlatou. A právě v období Vánoc je známo nejvíce tradic a také pověr, které ne vždy jsou úplně povzbudivé. Vyzkoušejte si náš adventní kvíz, kde jsme některé ze známých tradic a zvyků ukryli. Tak, a teď se ukažte, jací jste znalci.

O autorce:

Vystudovala Zahradní inženýrství na České zemědělské univerzitě v Praze a již přes 20 let působí jako zahradní architektka. Její koníček se zároveň stal i její profesí, založila úspěšnou, realizační firmu, která svým zákazníkům ukazuje, že krásnou a udržovanou zahradu může mít každý, stačí jen vědět, jak na to. Své odborné znalosti a zkušenosti sdílí také na sociálních sítích a těší ji zájem fanoušků o rostliny a přírodu kolem nás. Zahradnímu oboru propadla natolik, že jej řadu let vyučovala na středních školách a vychovala tak několik generací mladých a perspektivních zahradníků.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada