Jaký adventní věnec je pro Vás ten pravý podle znamení zvěrokruhu: Býci chtějí oslnit, Ryby ulevit od vánočního stresu

Na adventní stůl zvolte věnec místo svícnu

Kruh je symbolem věčného života a věčné jednoty lidí a Boha. Pro vyznavače božského kruhu po smrti není temno, ale jas, krása, dokonalost a odpuštění. Kelti i Slované používali kolo roku, kde osm loukotí znázorňovalo dávné ohňové svátky. Každý byl zasvěcen jednomu božstvu. Zapálené dřevěné kolo se pouštělo z kopce a veškerá chasa ho vesele následovala.

Zavěšený adventní věnec
Info ikona

V dřívějších dobách se věnce nepokládaly ale zavěšovaly nad jídelní stůl.

Možná byl Johan Heinrich Wichern roku 1839 v Hamburku veden nejen svou intuicí, ale i božskou prozřetelností, když jako první křesťan osadil dřevěné kolo od vozu svícemi, kde bílé znázorňovaly všední dny a červené neděle, které zbývají v době adventu do Štědrého dne. Johann se staral o nezaopatřené děti, založil jim školu a útulek. Měl výborné nápady, neboť pod svítící kolo umístil kasičku a vybral toho roku na děti víc, než kdykoliv předtím. A propašoval, ať už vědomě nebo ne, kolo roku do křesťanské tradice, ovšem povznesené výš tou ryzí láskou a snahou pomoci.

Svíčky na adventním věnci zapalujte v protisměru hodinových ručiček

Mystická síla pohybu proti chodu slunce na obloze vychází již od starých druidů. Ti obcházeli svatý oheň zprava doleva. Keltské ženy stejně tak tančily kolem studánky, když jí děkovaly za vodu a házely do ní věnečky. Stejný zvyk při magických obřadech měli i Slované. Kruh opsaný zprava doleva směrem od sebe je totiž magickým pohybem otvírání. Udělejte to tedy správně a učiňte ze svého adventního věnce bránu, kterou k vám domů a do vaší rodiny vstoupí nejvyšší láska, radost a požehnání.

A jaký adventní věnec podle znamení zvěrokruhu je pro Vás ten pravý?

Každé znamení zvěrokruhu má svého vesmírného vládce (planetu) a také barvu, která mu dle astrologie dodává sílu a energii. Adventní svátky jsou tím správným časem, kdy magii barev využít a získat tak sílu do dalšího roku. Zemská znamení si budou libovat v hnědých zemitých tónech, vodní zase v odstínech modré a zelené. Vzdušná znamení zaručeně povzbudí barva fialová. Znamení ohně by měly sáhnout po zlatých tónech. Jak by měl vypadat právě ten Váš adventní věnec podle astrologie najdete v naší galerii.

Zdroj: Pannacz.com, Astrohled.cz

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada