VIDEO: návštěva zahrady naší čtenářky

Zahrada, kterou na videu uvidíte, se nachází v Olomouckém kraji, konkrétně v okolí Přerova. „Zakládali jsme ji postupně před více než deseti lety s manželem sami," říká Jana Klimešová, majitelka zahrady. „Vždy jsem chtěla zahradu, na níž to žije, a proto to tu kvete od jara do zimy,“ dodává.

Jezírko je podle ní základ. „Je tu díky němu plno hmyzu, ptáků a dalších živočichů, jako jsou včely, čmeláci, vážky, motýli, ježci, ještěrky a žabky," popisuje paní Klimešová. Pokud se ptáte, podle čeho zahradu zakládala, odpověď je prostá. „Jen jsem si představila, kde co bude," odpovídá s úsměvem paní Jana. „Můj muž dělal hrubší práce a já sázela a sázela... Když se mi později výsadba nelíbila, tak jsem přesazovala rostliny z místa na místo,doplňuje majitelka. 

„A s výběrem rostlin mi pomohl hlavně váš časopis Naše krásná zahrada," vzpomíná paní Jana. „Pamatuji si moc dobře, jak jsem v něm viděla tavolníkovec jeřábolistý, mavuně a sporýš argentinský a musela jsem je mít," usmívá se spokojeně. „Momentálně jsem podlehla i částečně nesečenému trávníku," uvádí majitelka a závěrem dodává, že na zahradě to musí bzučet, zpívat a vonět.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada