Nejkrásnější české botanické zahrady, které vás uchvátí i v zimě: kam se jít v nejbližších dnech zahřát, pokochat a inspirovat

Většina návštěvníků pocítí touhu zajít do botanické zahrady, zejména její venkovní části, s příchodem prvních teplejších dnů. V dubnu a květnu se u pokladen často tvoří dlouhé fronty dychtivých návštěvníků, kteří často netuší, že o spoustu úžasné podívané už dávno přišli. Zima v botanické zahradě je neopakovatelná, kouzelná a plná zážitků. Podívejte se, co si na nejbližší týdny nachystaly ty české botanické zahrady, které jsou přístupné i v zimních měsících, a třeba zjistíte, že program je teď mnohem zajímavější.

Botanická zahrada v Praze Troji

O skleníku Fata Morgana už jste nejspíš slyšeli. Právě teď je přístupný i navečer, každý pátek a sobotu se tu můžete zaposlouchat do zvuků setmělého pralesa. Noční komentovaná prohlídka (na kterou je potřeba se objednat) může být trochu dobrodružná a velmi obohacující. Uvidíte totiž rostliny, které rozkvétají jen v noci, ucítíte jejich omamnou vůni linoucí se celým skleníkem a uslyšíte noční koncert tropických žabek. Od 19. ledna budou večerní prohlídky doplněné také výstavou NOVÁ PET TROPICANA sochařky Veroniky Richterové. Ta je známá díly zaměřenými na recyklaci a úžasnými barevnými plastikami z PET lahví.

Botanická zahrada v Liberci je plná rozkvetlých stromů

Od 8. do 18. února budou v liberecké botanické zahradě hrát hlavní roli jablka. Připravena je tematická výstava Jablka s příběhem, jejímž cílem je představit 60 historických, tržních i novošlechtěných odrůd jablek. Těšit se můžete na přednášky, příběhy a degustace.

Už teď ale můžete vyrazit na podívanou, kterou nabízí 200 let staré stromy ve zdejší květnici (pavilon I). Staré japonské kamélie sem byly v roce 1964 převezeny ze zborcené oranžérie na Státním hradě a zámku Frýdlant a právě teď začínají nakvétat. Posuďte sami, tuhle nádheru stojí za to vidět na vlastní oči:

Botanická zahrada Teplice

Teplická botanická zahrada nasazuje hned v začátku roku těžký kalibr v podobě výstavy štírů a strašilek s názvem Masožravci vs. vegetariáni. Výstava je částečně panelová s živými zástupci této živočišné říše. Pro někoho bude návštěva výstavy noční můrou, pro většinu lidí ale půjde o fascinující zážitek. Za zážitkem a možná i kapkou adrenalinu můžete vyrazit až do 25. února.

O autorce:
Vystudovala marketing na zlínské Univerzitě Tomáše Bati, ale propadla psaní a zahradě, které věnuje téměř veškerý volný čas. Její vášní je hlavně zelenina, intuitivní zahradničení a pěstování všeho pokud možno přírodně. Ráda si piplá sazeničky od semínka, zkouší stále něco nového a zahradničení je pro ni relax i fitko pod širým nebem.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada