Velký kvíz pokojových rostlin: Jste zkušení pěstitelé pokojovek nebo raději sáhnete po "fejkách"? Zjistěte, jaký jste expert

Jednou z nejoblíbenějších pokojových rostlin v ČR je dracena (Dracaena marginata), známá také pod českým názvem dračinec. Tato rostlina je snadno pěstovatelná a má jedinečný vzhled s dlouhými, tmavě zelenými listy. Dracena je také velmi dobrým filtrem pro škodlivé látky v ovzduší, což ji činí skvělou volbou pro domácnosti lidí s alergiemi nebo astmatem.

 

Další oblíbenou pokojovou rostlinou je zamiokulkas. Tento druh rostliny s tmavě zelenými zpeřenými listy je velmi odolný a proto vhodný i pro nezkušené pěstitele. Ideálně se mu bude dařit na místech s rozptýleným světlem. Zamiokulkas patří stejně jako dracena k účinným čističkám vzduchu v místnosti.

V našem kvízu jsme si pro Vás ale připravili méně používané pokojovky, abychom rozšířili vaše obzory a ukázali Vám krásu i jiných interiérových rostlin, než které běžně používáte. Kvíz obsahuje deset obrázků pokojových rostlin a vaším úkolem bude správně identifikovat jejich jména.

Nemusíte se bát, že byste měli špatné výsledky, protože proces učení se nových věcí a rozšiřování svých znalostí je důležitější než konečný výsledek. A kdo ví, možná zjistíte, že jste skutečným odborníkem na pokojové rostliny už dávno. Tak neváhejte a zkuste náš kvíz!

Naše krásná zahrada

Předplatné Naší krásné zahrady