Tipy na vánoční dárky nejen pro zahradníky do 500 Kč: i za málo peněz můžete druhým udělat velkou radost

Dekorativní i praktické dárečky, kterými potěšíte nejen ženy

Dekorace do zahrady i do bytu patří a pokud kolem sebe máte milovníky rostlin, většinou budou se zahradnickou tematikou. Jestliže nějaká žena miluje rozkvetlé louky a zahrady, tento sen jí můžete splnit. Může totiž usínat na rozkvetlé louce plné kopretin a to díky 3D povlečení Kopretiny na louce. Nejen na stolek v obývacím pokoji, ale i na stůl na terase se hodí Svícen Luminous s jeleny, který v zimním, často sychravém počasí, rozzáří každý stůl.

Většina z nás má v bytě nějaké pokojové rostliny, o které s láskou pečuje. Darujte tedy velmi dekorativní Plechovou konvičku s kropítkem s obrázky růží a určitě uděláte radost.

Plechová konvička s kropítkem
Info ikona

Plechová konvička s kropítkem je ozdobena obrázky růží a nápisy. Šířka: 8 cm, výška: 9 cm, hloubka: 21 cm. Dekoraci zakoupíte na www.eoshop.cz za 144 Kč

Také si potrpíte na stolní kalendáře, kde lze dělat poznámky? Tak vězte, že zahradníci mají těch poznámek mnohem více, musí vědět, kdy vysejí, kdy přesadí nebo kdy sklidí. Právě pro tyto aktivní zahradníky, nebo jen milovníky rostlin, je praktický stolní Kalendář Zahrádkář 2024,který vždy upozorní na důležité termíny na zahradě. V lednu už se většina pěstitelů těší na to, až budou moci pracovat na svých zahradách. Pro tyto nedočkavce bude vhodným dárkem Kniha Líná zahrada(www.knihydobrovsky.cz), od autorky Aleny Suchánkové. V této knize se dočtou, jak se na svých zahradách moc nenadřít a i přesto sklidit pořádnou úrodu.

Do zahrady lze dokupovat neustále

Hned na jaře budou potřeba Truhlíky, nejlépe dřevěné. Na jaře se také často přesazují pokojové rostliny, pro tuto příležitost darujte Slaměné kulaté obaly na květináčea získáte zároveň krásnou dekoraci bytu.

Pokud někdo, koho potřebujete obdarovat na své zahradě nejen pracuje, ale umí i lenošit, vždy se hodí nový Zahradní polstrovaný polštářRosie na lehátko s květinovým potiskem. Nesmíme zapomenou ani na ty nejmenší, těm pořiďte Sadu na písek s Krtečkem, kde mají také konvičku a malé nářadí a mohou vám tak pomáhat při péči o rostliny. Velmi krásným dárkem je také Pítko pro ptáčky, díky kterému bude moci obdarovaný pozorovat a také nalákat malé opeřence do své zahrady. Pozorování koupajících se ptáčků totiž nikdy neomrzí.

Pítko pro ptáčky
Info ikona

Dekorativní pítko pro ptáky nabízí opeřeným návštěvníkům zahrady dvojí potěšení – slouží nejen jako pitné místo, ale také jako bazének ke koupání, který ocení zejména v horkých letních měsících. Zakoupíte na www.asko-nabytek.cz, cena 249 Kč

Dobré nářadí je základ každé údržby zahrady

Pokud hledáte vhodný dárek pro zahradníka, který je velmi aktivní a nikdy neodpočívá, uděláte mu radost novým Rýčem s dřevěnou násadou (www.eoshop.cz) nebo Štěpovacím nožem (www.eoshop.cz), který využije nejen při množení svých oblíbených rostlin, ale hodí se pro každodenní údržbu zahrady.

 

 

Štěpovací nůž
Info ikona

Štěpovací nůž se zahnutým ostřím z leštěné karbonové oceli. Délka ostří 69 mm. Zakoupíte na www.eoshop.cz, cena 160 Kč

O autorce:

Vystudovala Zahradní inženýrství na České zemědělské univerzitě v Praze a již přes 20 let působí jako zahradní architektka. Její koníček se zároveň stal i její profesí, založila úspěšnou, realizační firmu, která svým zákazníkům ukazuje, že krásnou a udržovanou zahradu může mít každý, stačí jen vědět, jak na to. Své odborné znalosti a zkušenosti sdílí také na sociálních sítích a těší ji zájem fanoušků o rostliny a přírodu kolem nás. Zahradnímu oboru propadla natolik, že jej řadu let vyučovala na středních školách a vychovala tak několik generací mladých a perspektivních zahradníků.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada