KVÍZ: Ďáblovo oko nebo hadí truňk. Otestujte se, jak se vyznáte v lidových názvech známých bylin

Nebezpečné rostliny
Info ikona

Nebezpečné rostliny nalezneme často při běžných procházkách po lese nebo po louce, pamatujte, že čím více má rostlina lákavě zbarvené květy, nebo plody, velmi často bývá nebezpečná, myslete na to, až půjdete do lesa s dětmi na houby

Některé byliny, které nalezneme například při procházce po louce, či v lese jsou léčivé a doposud se ve farmacii používají. Jiné, jako je třeba ďáblovo oko nebo vlčí jahoda jsou velmi nebezpečné a je dobré vědět, s kým máte na své procházce tu čest. Narazíte-li na nějakou rostlinu, kterou neznáte a která má buď krásný květ či zajímavý a lákavý plod, raději se jí vyhněte. S jejím pojmenováním vám dnes již pomohou různé aplikace v mobilu. V případě, že čirou náhodou vy nebo spíše vaše dítě či domácí mazlíček pozře něco neznámého, vždy rostlinu vyfoťte či utrhněte a kontaktujte Toxikologické informační středisko, kde vám poradí, jak dále jednat.

O autorce:

Vystudovala Zahradní inženýrství na České zemědělské univerzitě v Praze a již 20 let působí jako zahradní architektka. Její koníček se zároveň stal i její profesí, založila úspěšnou, realizační firmu, která svým zákazníkům ukazuje, že krásnou a udržovanou zahradu může mít každý, stačí jen vědět, jak na to. Své odborné znalosti a zkušenosti sdílí také na sociálních sítích a těší ji zájem fanoušků o rostliny a přírodu kolem nás. Zahradnímu oboru propadla natolik, že jej řadu let vyučovala na středních školách a vychovala tak několik generací mladých a perspektivních zahradníků.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada