Kvíz: Poznáte nejznámější trvalky našich babiček? Vyzkoušejte si své znalosti v našem květinovém kvízu

Trvalky jsou nejvděčnější rostliny

Trvalky neboli pereny patří mezi vytrvalé rostliny, které na jednom místě rostou více let. Tento životní cyklus je dán díky tomu, že v zemi mají zásobní orgány, a to například v podobě hlíz, oddenků či cibulí, díky kterým přežívají nepříznivé období, v našem případě zimu. Aby se trvalkám na vaší zahradě dařilo, vyžadují před výsadbou pečlivé zpracování půdy, kterou je dobré řádně vyhnojit například kompostem či zapravit uleželý chlévský hnůj, přece jen, porostou zde několik let, tak je dobré, mají-li živiny do začátku.

Sortiment trvalek je velmi rozmanitý

Trvalky jsou na všech zahradách oblíbené především pro to, že jejich sortiment je velmi rozmanitý, a ačkoliv třeba na zahradách nemáme úplně ideální podmínky pro růst rostlin, vždy se najde trvalka, které takové podmínky vyhovují a bude na takovém místě dobře prosperovat. Můžete si tak zvolit trvalky na střešní zahrady, do bažinných lokalit či do trvalého stínu, do nádob, na plné slunce či na větrné polohy.

Trvalkový kvíz prozradí vaše skutečné znalosti

Do našeho kvízu jsme ukryli celkem 10 těch nejznámějších trvalek, které pěstovaly nejen naše babičky a které jsou ve velké oblibě i dnes. Nezáleží na tom, zda se jedná o venkovskou zahradu, permakulturu či zahradu s moderními prvky. Tyto trvalky naleznou uplatnění všude, většinou se hodí i k řezu, takže s nimi můžeme zkrášlit i své příbytky. Pokud se cítíte jistí v „kramflecích“, pusťme se tedy do toho.

O autorce:

Vystudovala Zahradní inženýrství na České zemědělské univerzitě v Praze a již přes 20 let působí jako zahradní architektka. Její koníček se zároveň stal i její profesí, založila úspěšnou, realizační firmu, která svým zákazníkům ukazuje, že krásnou a udržovanou zahradu může mít každý, stačí jen vědět, jak na to. Své odborné znalosti a zkušenosti sdílí také na sociálních sítích a těší ji zájem fanoušků o rostliny a přírodu kolem nás. Zahradnímu oboru propadla natolik, že jej řadu let vyučovala na středních školách a vychovala tak několik generací mladých a perspektivních zahradníků.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada