Kvíz: Otestujte se ve znalostech učiva z botaniky, které vědí již děti na základní škole. Zkuste si s nimi poměřit síly

Co se děje v rostlinném těle

Abychom se o rostliny mohli co nejlépe na zahradě starat a poskytnout jim vše, co potřebují, je dobré chápat základní životné procesy, které se v těle rostlin odehrávají. Pokud pochopíte, proč některé rostliny vyžadují vodu i v zimě, jak a kdy dýchají a jaké prvky vyžadují pro svůj růst a vývoj, máte vyhráno. Jestliže ale neznáte základní životní děje v každé rostlině, nemůžete se pak divit, že se rostlinám na vaší zahradě vůbec nedaří. Někdy je tedy dobré, oprášit staré sešity ze školních let a nějaké znalosti si opět osvěžit.

Co vás v kvízu čeká?

V našem botanickém kvízu jsme pro vás připravili 10 otázek zaměřených především na stavbu rostlinného těla. Pro nás, zahradníky, je velmi výhodné, pokud tyto vědomosti máme, díky tomu totiž můžeme o rostliny lépe pečovat a mnohem snadno je také množit. Nejste si jisti, zda se vám veškeré znalosti o rostlinách nevykouřily z hlavy? V tom případě neváhejte a sami se v našem kvízu otestujte. Možná budete nemile překvapeni, co všechno jste už zapomněli.

 

O autorce:

Vystudovala Zahradní inženýrství na České zemědělské univerzitě v Praze a již přes 20 let působí jako zahradní architektka. Její koníček se zároveň stal i její profesí, založila úspěšnou, realizační firmu, která svým zákazníkům ukazuje, že krásnou a udržovanou zahradu může mít každý, stačí jen vědět, jak na to. Své odborné znalosti a zkušenosti sdílí také na sociálních sítích a těší ji zájem fanoušků o rostliny a přírodu kolem nás. Zahradnímu oboru propadla natolik, že jej řadu let vyučovala na středních školách a vychovala tak několik generací mladých a perspektivních zahradníků.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada