Nenechte je shnít! Stylovou podzimní dekoraci z jablek a hrušek vytvoříte za pár minut a doslova za hubičku
Kouzlo podzimu v květináči: Barevná dekorace z přírody
Možná už vás v květinářství nebo v hobbymarketu také zaujaly. Maličké květináčky, do kterých se hned tak nějaká rostlinka ani nemá šanci vejít. Vypadají roztomile a využít je můžete například na báječné podzimní dekorace. Podzim je obdobím, kdy příroda hýří barvami a nabízí spoustu materiálu pro tvoření – a to úplně zdarma. Pokud hledáte jednoduchý, rychlý, a přitom efektní způsob, jak přenést kousek téhle atmosféry i do svého domova, sáhněte po obyčejných květináčcích. A výsledek? Stylová dekorace, která se hodí na jídelní stůl, komodu nebo parapet okna. Vše zvládnete za pár minut, bez složitého shánění materiálu i bez větších výtvarných schopností. Zkuste to a uvidíte, že i obyčejný květináček dokáže udělat velkou parádu. Využijte vše, co zahrada a okolní příroda nabízejí.
Jablíčka a hrušky: Ovoce, které udělá parádu v dekoraci
Základ dekorace tvoří drobné jablko nebo hruška. V zahradě či sadu je většinou nenajdete, ale zato kolem silnic a polních cest jich roste víc než dost. Většinou nemají zrovna nejlepší chuť, ale na podzimní dekorace bývají přímo dokonalé. Menší jablíčka nebo hrušky můžete také propíchnout, navléknout na silnější drát a vytvořit si jednoduchý podzimní věnec.
Co budete potřebovat na podzimní dekoraci do květináčku
- obyčejný hliněný, neglazovaný květináček
- florex, zelenou aranžovací hmotu pro živé rostliny
- nůž
- zahradnické nůžky
- misku s vodou
- větvičky buxusu
- listy přísavníku
- větvičky a plody áronie
- větvičky břečťanu s listy i plody
- šípky
- drobná jablíčka nebo hrušky
- terčíky odkvetlé echinacei
Jak na to: Podzimní dekorace z květináčku během pár minut
- Vyřízněte ostrým nožem z kostky florexu výplň květináčku, a nechte ji důkladně nasáknout vodou. Většinou postačí pár minut.
- Vybírejte květináček bez odtokového otvoru, případně namočený florex obalte kouskem igelitu.
- Menší větvičky buxusu, břečťanu a přísavníku postupně zapichujte do florexu a vytvořte tak bohatou manžetu pro menší hrušku nebo jablko.
- Jablíčko, případně menší hrušku, posaďte doprostřed vytvořené manžetky z větviček.
- Celou podzimní dekoraci můžete ještě dozdobit dalšími větvičkami nebo drobnými plody. Přidejte šípky nebo terčík z odkvetlé echinacei.