Vyhrajte dětem pod stromeček tři knížky

Knížky vydalo nakladatelství Baobab a všechny tři se pyšní osobitým grafickým zpracováním, kvalitním textem a originálními ilustracemi podněcujícími fantazii malého čtenáře. 

O co se hraje  

Havětník Každý z nás má doma malou, ale docela početnou zoologickou zahradu. Chová v ní mouchy, pavouky, octomilky... ano, někdy i blechy nebo vši. Jenže v téhle zoo chybějí popisky. Což je škoda, protože každý z těch malých živočichů má svůj příběh. A v knížce Havětník najdete některé z nich. 

Bydlíme! Jak bydlí zvířata a jak bydlíme my? Zvířata si ryjí nory, lepí hnízda z bláta, spřádají pavučiny, budují složité stavby z jehličí, skládají kameny na sebe. Na první pohled to vypadá, že jsme úplně jiní. Ale kdo se pořádně podívá, tak jako to udělali autoři knížky Bydlíme!, uvidí, jak moc jsme se od zvířecích stavitelů naučili. 

Rostlinopis Tato kniha je určena všem dětem, které se nespokojí s jednoduchým vysvětlením a často kladou rodičům otázku: proč? Proč na akácii žijí mravenci, proč kopřiva žahá, proč cibule štípe do očí? Musí mít kytky kořeny v zemi? Jaká byla první rostlina na světě, kdo vypěstoval mandarinku bez pecek a je pravda, že nejdražší kávu na světě kakají cibetky? 

Podmínky soutěže   

Soutěž se koná od 29. listopadu do 6. prosince 2019. Předmětem soutěže jsou tři dětské knížky  Havětník, Bydlíme! a Rostlinopis (každý výherce získá jednu knížku). K výhře je nutné správně odpovědět na naši otázku a vyplnit kontaktní formulář. Z došlých odpovědí budou vylosováni tři výherci, jejichž jména zveřejníme v tomto článku. Úplná pravidla soutěže najdete zde.

Už známe výherce!

Knížku vyhrává Leona Lábrová (Mstišov), Kamila Bobková (Třinec) a Jan Hejátko (Zlín). Gratulujeme.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada