Dubnová Naše krásná zahrada je na světě. Co v ní najdete?

Na co se můžete při listování dubnovou Naší krásnou zahradou těšit? Tady je malá ochutnávka z obsahu:

Známé i neznámé bylinky. Říká vám něco wasabi nebo plícněnka? Jsme si jisti, že spoustu bylinek znáte, ale určitě se najdou i takové, které jste zatím neobjevili. Představíme vám je a navíc poradíme, kde všude je můžete pěstovat.

Kde jinde si dopřát soukromí než na vlastní zahradě. Mít u domu aspoň malý koutek, kde jste schovaní před zvědavými sousedy, je sen každého. Máme pro vás ukázky zdařilých realizací i pár návodů, jak si aspoň malou soukromou oázu na zahradě vytvořit. Včetně tipů na stavbu altánu. Mimochodem, s tvorbou nejrůznějších zákoutí na zahradě vám poradí i nová řada pořadu Ferdinandovy zahrady, u které jsme nemohli chybět ani my. Série startuje 25. března na ČT1.

Myslíte, že budete mít trávník na zahradě i za pár let? To nevíme, ale je jisté, že k jeho péči budeme muset přistupovat jinak než teď. Je náročný na živiny i vláhu a horká a suchá léta posledních let se na travním koberci nepěkně podepisují. Už teď poradíme, jaké možnosti péče o trávník (nebo jeho náhrady) se nabízejí, aby zvládl stále těžší podmínky.

Zamilovali jsme si pomněnky. A vy si je určitě zamilujete také. Vytvoří vám na zahradě nádherné modré moře, kterým se můžete na jaře brodit. Jsou nenáročné, a přitom tak efektní.

Natrhejte si lupení. Listové saláty můžete sklízet téměř celý rok a my vám poradíme, jak na to. Nejen zelené listy jsou na pěstování nenáročné a když si výsevy chytře naplánujete, můžete mít základ do zeleninových salátů po ruce pořád.

Velikonoce klepou na dveře. Nenechte oslavu jara bez povšimnutí a převlékněte do velikonočního hávu svou terasu. Samozřejmě vám ukážeme, jak na to.

 

Přejeme krásný, barevný duben a těšíme se na vaše ohlasy na našich sociálních sítích.

Pro objednání dubnového čísla, nebo rovnou ročního předplatného, klikněte přímo sem.

 

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada