Tvrdíte o sobě, že vám pojde i kaktus? Máme tip na 3 odolné pokojovky, které vaši péči určitě přežijí

Sázkou na jistotu je pořídit si pár kaktusů nebo jiné vegetace ze skupiny sukulentů. Tento typ rostlin je přirozeně vybaven na dlouhá období strádání a jsou s nadsázkou nezničitelné. Ve své domovině jsou většinou vystaveny palčivému sluníčku a nedostatku vody, takže si umí zásoby vláhy ukládat v listech. Když jim doma zajistíte slunné teplé místo a naschvál je trochu zapomenete zalévat, bude se jim u vás líbit.

Tchýnin jazyk
Info ikona

Tchýnin jazyk

Sansevieria trifasciata si pejorativní označení, kterým jsme ji počastovali, moc nezaslouží. Možná za něj mohou špičaté a pichlavé listy, na druhou stranu téměř nepotřebuje vaši pozornost, a přesto bude zkrášlovat váš domov a čistit v něm vzduch. Tchýnin jazyk je naprosto nenáročnou rostlinou, která ocení, když ji postavíte trochu do stínu budete ji zalévat třeba jen jednou za měsíc. Kdybyste náhodou zapomněli, nic strašného se nestane. Máme zkušenosti, že ve výjimečných případech přežije bez vody i několik měsíců (ale nedoporučujeme to testovat).

Aloe vera

Existuje několik set druhů Aloe, ale jen jeden je ten “léčivý zázrak”, jehož gel vám pomůže zmírnit následky popálení nebo posílí vlasy. Je to aloe pravá (Aloe vera) a stačí odříznout kousek listu a na postižené místo aplikovat gel z jeho vnitřku. 

Aloe vera všech druhů se vyznačuje pevnými otrněnými listy, se schopností čistit vzduch, a naprosto nenáročným pěstováním s minimálními požadavky na zálivku. Přes zimu ji můžete úplně pustit z hlavy a během vegetační doby stačí zalít jednou za čas, když bude substrát opravdu proschlý. Doma ji postavte na světlé, slunečné místo, v létě ji ale z přímého sluníčka odstěhujte. Mohlo by jí popálit listy.

Tlustice vejčitá
Info ikona

Tlustice vejčitá

V některých asijských kulturách je tlustice spojována s bohatstvím a prosperitou a nese si s sebou pověst nezničitelného sukulentu. Je jasné, že ji doma prostě musíte mít, protože nezničitelný talisman, co vám jistojistě přinese bohatství, nemůžete odmítnout.

Tlustici se bude líbit na světlém až slunečném místě, zálivku vyžaduje malou a když si nebudete jisti, jestli už je čas vzít do ruky konvičku, mrkněte rostlině na listy. Jakmile se začnou svrašťovat, volá po vodě. 

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada