Originální Vánoce: tipy na vánoční dárky od tvůrců z Česka, které opravdu potěší

Zahradní inspirace

Jakmile jednou propadnete zahradě, nedá vám to a každý rok plánujete, co předěláte, doplníte nebo posunete o kus dál. Je proto fajn mít po ruce parťáky, kteří vás navedou, poradí a inspirují. Předplatné časopisu, kurz o zahradničení nebo zahradnický diář potěší amatérské i protřelé milovníky všeho zeleného. 

 • Jedním z nich může být váš oblíbený časopis. Předplatné Naší krásné zahrady jsme před Vánoci doplnili o dárek v podobě dámské vůně Tender Blossom od Betty Barclay, takže udělá dvojnásobnou radost.
 • Říká se, že se člověk učí celý život. Jestli víte o někom, kdo touží po přeměně své zahrady, ale nechce za ni zaplatit majlant, s radostí vás odkážeme na on-line kurzy Žijte ve své zahradě.
 • A nebo sáhněte po zahradním diáři od Petra zahradničí, který vám pomůže s načasováním zahradnických prací.

Láska prochází žaludkem

Tak trochu tušíme, že se mezi vámi najde dost těch, co si na zahrádce vypěstují spoustu kvalitních surovin, případně neváhají vyrazit na sběr přírodních pokladů na procházku. Už jste zjistili, jakou radost v okolí udělá, když darujete jedlé dárky? Zavařeniny, sirupy, čatní, pomazánky všeho druhu… Fantazii se meze nekladou. Kdybyste neměli dost vlastních zásob a nebo byste chtěli darovat něco neotřelého, máme pár tipů:

 • Marmelády tradiční i netradiční, dokonce s razítkem “nejlepší marmeláda na světě roku 2015”. Znáte marmelády Šafránka? Jestli ne, ochutnejte.
 • Naše babičky nedaly dopustit na cokoliv z bezu. Věřily, že jde o všelék a podle toho se k němu chovaly. Víte o tom, že u nás existuje bezová farma Křížov, kde koupíte sušenou bylinu, ale také spoustu dobrot z ní?
 • Nebo sáhněte po medovém dárku z včelí farmy od Kubešův med. Je libo raději med nebo medovinu ověnčenou cenami?

Vstávej semínko, holala

Všimli jste si toho, že pěstování čehokoliv je součástí i dětských pohádek? Pozorovat, jak se z miniaturního semínka stane rostlina, je prostě malý zázrak. A není se co divit, že kouzlu pěstování květin i zeleniny ze semínka propadá stále víc Čechů. Patří někdo ve vašem okolí mezi ně? Udělejte mu radost dárkovým balením semínek.

 • Krásná dárková balení semínek má moravský obchod Nakrm duši, kde pořídíte semínka z jejich vlastní produkce nebo od prověřených lokálních pěstitelů.
 • Podobný princip praktikuje i farma Permasemínka, která opečovává staré odrůdy a zároveň piplá nové. Každému vyznavači přírodní zahrady tímto dárkem uděláte velkou radost. 
 • A co takhle semínkové předplatné od Vyroste? Párkrát do roka vám dorazí balíček se semínky nebo cibulkami a vy víte, že právě nastal čas na jejich výsev a výsadbu. Dárek jak stvořený pro zahradnické začátečníky.

Malé radosti pro každého

Milý dárek ocení každý. I ten, co zrovna nedisponuje zahrádkou nebo terasou. Mýdlo, svíčka nebo drobnost do interiéru od tuzemských tvůrců udělají radost a hodí se i jako pozornost pro paní učitelku, kolegy v práci nebo dárek pro obchodního partnera. 

 • Mýdlo od Mýdlovaru bude dárek krásný, voňavý a navíc jeho koupí pomůžete rodině, která začala mýdla vyrábět proto, aby zajistila péči pro svého nemocného syna. 
 • Byla jednou jedna vášnivá chemička, která se rozhodla, že začne vyrábět českou biokosmetiku a…. přírodní svíčky od Biorythme. Jsou roztomilé, voňavé a radost udělají každému.
 • Drobnost do interiéru od wixx se hodí každému a když je navíc z přírodního materiálu a v neutrální barvě, padne kamkoliv.

O autorce:
Vystudovala marketing na zlínské Univerzitě Tomáše Bati, ale propadla psaní a zahradě, které věnuje téměř veškerý volný čas. Její vášní je hlavně zelenina, intuitivní zahradničení a pěstování všeho pokud možno přírodně. Ráda si piplá sazeničky od semínka, zkouší stále něco nového a zahradničení je pro ni relax i fitko pod širým nebem.

Zdroje: Předplatné Naší krásné zahrady, on-line kurzy Žijte ve své zahradězahradní diářmarmelády Šafránkabezová farmamedový dárek z včelí farmymoravský obchod Nakrm dušifarma Permasemínkasemínkové předplatnéMýdlo od Mýdlovarupřírodní svíčky od Biorythme, Drobnost do interiéru od wixx

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada