Kdy a jak správně vysadit okrasné trávy

Předně je nutné si ujasnit nejvhodnější čas k výsadbě travin. Pro všechny trávy je ideálním termínem jaro, protože stihnou zakořenit ještě před nástupem letních teplot. Stálezelené druhy je ale možné sázet i na podzim, kdy procházejí po letním odpočinku druhou fází vegetace. Při pořízení kontejnerovaných travin můžete výsadbu teoreticky zrealizovat kdykoli během roku, je ale potřeba zajistit rostlinám stín a pravidelné zavlažování.

Víte, podle čeho si vybrat ty nejvhodnější okrasné trávy?

Co ještě ovlivní výsadbu travin 

  • Plevel – stejně jako při zakládání záhonu se při výsadbě travin neobejdete bez vyčištěné a odplevelené půdy. Buďte přitom pečliví, protože není nic horšího než okrasné traviny zaplevelené těžko odstranitelným pýrem
  • Půda – traviny patří sice k nenáročným rostlinám, ale platí to pouze v případě, že jste si vybrali druhy vhodné do podmínek vaší zahrady. Půdu pak není nutné nijak upravovat nebo vylepšovat, měla by být ale lehká, propustná a průměrně zásobená organickými látkami
  • Výsadbová vzdálenost – rozestupy mezi jednotlivými travinami závisí na jejich druhu, konečné velikosti a vašem záměru. Čím menší vzdálenost mezi výběžkatými travami zvolíte, tím dříve vytvoří zapojený porost. Trsnaté traviny mohou naopak růst solitérně nebo ve skupinové výsadbě s rozestupy podle vašeho estetické cítění. 
  • Hloubka výsadby – jednotlivé traviny vysazujte tak hluboko, jako byly vysazené v původní nádobě
  • Mulč – plochu osázenou travinami je dobré alespoň pro začátek pokrýt mulčem, který zabrání zbytečnému odparu půdní vlhkosti a přehřívání půdy a potlačí do určité míry i růst plevelů. Vrstva mulče by však měla být vysoká alespoň 5 cm.

Domov herečky Frankie Shaw hraje všemi barvami, a přesto je vkusný a elegantní...

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada