Co dělat se sekačkou po poslední seči

Sekačku byste měli nejdříve očistit od zbytků trávy, které se nacházejí jak na vnějším krytu, tak na chladiči nebo v okolí výfuku. Použít můžete kartáč nebo malé košťátko s jemnými štětinami, případně plastovou nebo dřevěnou špachtli. 

Dejte pozor na olej 

Sekačku můžete pro snazší čištění sklopit dozadu, ale ne do strany – svíčka musí zůstat nahoře. Při položení sekačky na bok se totiž může olej dostat do karburátoru a vzduchového filtru, což není žádoucí.

Množství oleje v motoru by mělo být v zimě stejné jako během sezony, kdy je sekačka v provozu. Doplnění nebo jeho výměnu můžete provést sami. Řiďte se návodem a použijte doporučenou značku a předepsaný objem.

Zkontrolujte žací nože 

Kontrole se nevyhnou ani žací nože. Vymontujte je, naostřete nebo dejte naostřit a v servisu si je nechte také vyvážit. Nože s trhlinami rovnou vyměňte. Žací nože byste měli mimochodem kontrolovat průběžně během celé sezony. Odborníci doporučují zhruba po každých 25 hodinách práce. 

Skladování sekačky 

Na zimu uložte sekačku do suchého a bezprašného prostoru. Měla by být ve standardní poloze, praktické je ji zakrýt plátěným povlakem. Nízké teploty sekačce nevadí, pokud má však spouštěcí baterii, musí být uskladněna na bezmrazém místě. V opačném případě by ji mohl mráz poškodit.

 

Predplatne