Zahradnické výstavy a veletrhy: kam v nejbližší době vyrazit pro sazenice trvalek, cibuloviny a nové keře

Poslední srpnový víkend ve znamení zahradničení

Legenda mezi výstavami

Letos proběhne už 49. ročník legendární výstavy Země živitelka, tentokrát se ponese v duchu aktuálního trendu, udržitelnosti. Výstava je primárně zaměřená na zemědělství v tom pravém slova smyslu, ale i jako hobby zahradníci si tu přijdete na své. Výhodou je obrovský prostor i koncentrace několika set vystavovatelů na jednom místě.

Kdy: 24. - 29. 8. 2023 na výstavišti v Českých Budějovicích

 

Obnovené Čimelice

Po krátké přestávce, kdy se spekulovalo, jestli oblíbená čimelická květinová výstava úplně neskončí, se letos zase můžete přijet pokochat jen květinami. Sami organizátoři zmiňují, že akce nemá jen komerční rovinu, tedy, že si můžete nakoupit a odvézt sazenice květin, ale také vzdělávací. V rámci programu totiž budou k vidění nejrůznější praktické ukázky a originální nápady, které si snadno přenesete do své zahrady.

Kdy: 24. - 29. 8. 2023 v areálu zahradnictví Zámecká zahrada Čimelice v okrese Písek.

 

Zářijové výstavní toulky po republice

Září je co do počtu zahradnických výstav nejvytíženější měsíc. Ať bydlíte kdekoliv, stoprocentně najdete takovou, kterou budete mít kousek od domova.

Legenda na severu Čech

Zahradu Čech asi není třeba představovat. Jedna z největších českých zahrádkářských se tentokrát ponese v duchu tématu “cestou necestou” a každý den se můžete těšit na zajímavý program, ať už se zahrádkářskými legendami nebo známými osobnostmi.

Kdy: 8. - 13. 9. 2023 na litoměřickém výstavišti

 

Kroměřížská Floria láká na květy všeho druhu

Ani výstavu Floria v Kroměříži není třeba dlouze představovat. Tradiční akci si každoročně nenechá ujít žádný milovník květin, keřů, bylinek nebo řemeslných výrobků. Výstava sice trvá 4 dny, ale doporučujeme na ni vyrazit hned na začátku. Návštěvníků bývá (v závislosti na počasí) tolik, že se vyplatí nakoupit sazenice všeho možného hned po zahájení.

Kdy 28. 9. - 1. 10. na výstavišti v Kroměříži

Konkurence Florie ve Věžkách

Hned kousek od Kroměříže, ve vísce Věžky, se koná ve stejném termínu druhá věhlasná prodejní výstava rostlin všeho druhu a doplňků pro dům i zahradu. Konkurence je to velká, protože obě akce si vybudovaly skvělé renomé a jestli máte zahrádku a vše kolem ní opravdu rádi, klidně se zajeďte podívat na obě. 

Kdy 28. 9. - 1. 10. ve Věžkách u Kroměříže

O autorce:
Vystudovala marketing na zlínské Univerzitě Tomáše Bati, ale propadla psaní a zahradě, které věnuje téměř veškerý volný čas. Její vášní je hlavně zelenina, intuitivní zahradničení a pěstování všeho pokud možno přírodně. Ráda si piplá sazeničky od semínka, zkouší stále něco nového a zahradničení je pro ni relax i fitko pod širým nebem.

 

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada