REKLAMA
REKLAMA

Květinová etiketa není věda

REKLAMA

První a druhé rande 

Květiny potěší každou ženu a nemusí jít jen o rande. Co se ale první schůzky s milovanou osobou týká, doporučuje se spíše jen jedna květina. Nebude překážet při procházce, na stole v kavárně ani při držení za ruce. Preferovanou barvou bývá červená. 

Květinu můžete přinést i na druhou schůzku. Pokud nepůjde o velkou kytici, ale spíše menší či drobnější květiny, může jich být i více. Nikdy nezapomeňte ani na květiny ke společným výročím, k partnerčiným narozeninám či svátku.

Aranžování kytice
Info ikona

Dříve bylo běžné posílat kytice s předstihem před zamýšlenou návštěvou, aby měla majitelka čas ji naaranžovat do vhodné vázy a vystavit.

Lichý a sudý počet 

Určitě znáte pověru, že sudý počet květin patří jen na hrob, a je proto nevhodné jej komukoli dávat.  Pokud tedy věříte na rozbitá zrcadla a sedm let neštěstí nebo černou kočku přebíhající přes cestu, obdárovávejte své blízké lichým počtem květin. To samé platí v případě, že příjemkyněmi kytic jsou dámy vyššího věku. 

Obecně ale žádné pravidlo určující vhodný počet květin neexistuje. K třicetinám je proto logické věnovat třicet růží a přesný počet rostlin k výročí, byť suchý, předejde případné diskuzi o tom, co si kdo pamatuje. 

Příležitost je vždycky 

Kromě tradičních událostí, při nichž si lidé dávají květiny, existují i méně tradiční, jako třeba kytice pro hostitelku na návštěvě, nebo květy jen tak pro radost. Právě květiny darované jen tak a nečekaně potěší nejvíce. 

Očekávání květin a samozřejmost, s jakou ženy přijímaly kytice, se za posledních sto let  hodně změnily. Za první republiky se například považovalo za běžné, že kytici pro hostitelku přinese poslíček s předstihem. Paní domu tak mohla připravit vázu vhodné velikosti, květiny naaranžovat a při příchodu hostů se věnovat už jen jim. 

Mužská záležitost 

Nenechte se ale zmást, že květiny dostávají jenom ženy. Kytice pro muže bude však jiná než pro ženu. Její vazba by měla být spíše vysoká, tmavých barev a odstínů, neromantická, jednoduchá a ideálně jednodruhová. 

Zdroj: Florea, e-shop s květinami

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA