Nejlepší zahradnické akce a výstavy 2023: Kam teď vyrazit za rozkvetlými květinami, keři a inspirací pro svou zahradu

Rozkvetla celá země, a tak je úplně fuk, ze kterého kouta republiky jste. 

Květnová výstava skalniček v zahradách na Karlově náměstí v Praze

Milovníci skalniček, hájních rostlin, azalek, rododendronů a jiných, často vzácných rostlin, si přijdou na své na výstavě, kterou mají “na svědomí” nadšení skalničkáři. K vidění jsou ve speciálním aranžmá tak, abyste je viděli v jejich přirozeném prostředí. 

Výstava trvá do 26. 5, zajít na ni můžete denně od 9 do 18 hodin do zahrad vedle Faustova domu na pražském Karlově náměstí - Moráni

Kosatce
Info ikona

Kosatcové provázení v průhonické botanické zahradě

V sobotu 27. 5. se můžete od 14 hodin připojit ke kurátorskému provázení po botanické zahradě zaměřenému na kosatce. V tomto termínu rozkvetou hlavně odrůdy vysokých kartáčkatých kosatců, ale uvidíte toho samozřejmě mnohem víc. Sraz k provázení je krátce před 14. hodinou u vstupu do botanické zahrady z Průhonického parku.

Víkend otevřených zahrad

O víkendu 10. a 11. 6. se otevřou vrátka i brány do soukromých zahrádek i (ne)veřejných zahrad u známých objektů. Během prvního ročníku v roce 2010 se otevřely pouhé 3 zahrady, dnes jich můžeme obdivovat desítky. Objet je během víkendu všechny nedokážete, ale vytipovat si jich pár v okolí a omrknout, jak o ně majitelé pečují, stojí za to. Leckde se dočkáte i komentované prohlídky, malého občerstvení ze zahrádky a milé zvířecí společnosti.

Červnové Vyznání růžím v Olomouci

Milovníci velkokvětých i pnoucích růžových keřů, zbystřete! V olomouckém rozáriu na Třídě 17. listopadu proběhne o víkendu 10. a 11. 6. už tradiční Vyznání růžím. Samozřejmě můžete okukovat tisíce růží v plném květu, klidně s sebou ale vemte i děti, nudit se rozhodně nebudou. Je totiž připravený bohatý doprovodný program pro malé i větší návštěvníky.

Dny otevřených dveří v Soutěžním rozáriu v Hradci Králové

Rozárium v Hradci Králové je přístupné veřejnosti vždy jen dva týdny v roce, letos je to od 17. 6. do 2. 7. V této době můžete přijít obdivovat zdejší růže v plném květu, a že jich tu mají: přibližně 1000 keřů a 200 kultivarů růží velkokvětých, mnohokvětých, popínavých, sadových, pokryvných, anglických, miniaturních… Každoročně tu přibude zhruba 50 nových druhů. 

Zdroj: vikendotevrenychzahrad.czskalnickari.czflora-ol.czrosaklub.cz

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada